Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent az "öregezés"?

Mit jelent az "öregezés"?

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 13:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%
Nincs is jobb mint egy vasárnap délutáni cigányozás.
2022. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

11.


Annál már csak az jobb, amikor kitekintve látod, ahogy viszik ki az értékeidet a kapun :) Vagy bekiabálnak nagymamámnak, hogy "Nincs tütemény, mama?", aztán öregapám puskával köszönti őket aminek látványa elég, hogy szétszaladjanak.

2022. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%
Ezt tegnap este álmodtad vagy mi? 😂😂😂
2022. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

13.


Szerintem itt csak te álmodozol, feltehetően valami olyan helyről írva, ahol nem kell velük egy helyen élni. Szerencsére már nekem sem, de vannak rokonaim akiknek életét megkeseríti a helyi kisebbség. Meg úgy mindenki másét is a környéken, az idősebb romák normálisak amúgy, a gond a fiatalabbakkal (25 és alatta saccperkábé) van. Az idősebbek max koldulnak meg a helyi zöldséges előtt italoznak, de velük lehet "bírni".

2022. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%
..és ha az interneten egy anonim fórumon büfögtök erről, az megoldja az alap problémát?
2022. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

15.


Nem, de a probléma megoldását vagy tiltják a jelenleg hatályos törvények vagy nem keresztülvihető, talán 10 éve még az lett volna. A pártok közül pedig összesen egy van, ami a megoldás útján előrébb lépne, de az be se fog jutni.


A többieknek meg jó ez így, ahogy van. A szavazatuk olcsón megvásárolható, szegénységben tarthatóak, manipulálhatóak. Valahol sajnálom őket, mert eszközzé váltak, pedig lehetne ezt máshogy is. Csak hát kellett a "jóúkis" szdsz vezetés, akik be is vezették rögtön a "megélhetési bűnözés" fogalmát meg, hogy a segély a megoldás. Nem, nem az.


Fidesz hozzáállása az amiben élünk ("amiről nem beszélünk, az nincs"), a baloldal pedig 3 dísz-képviselőben látja a megoldást.


A megoldás kb. az lenne, amit Lakatos Attila cigányvajda mondott, ezelőtt 10-12 éve. Kár, hogy mindenki leszarta.

2022. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mi lett volna a megoldás 10 éve? A tömeges népírtás akkor is illegális volt.

Bár tudom hogy te meg a kérdező arról álmodoztok.


Nem mintha én laknék cigány környéken, 1db cigány szomszéd is sok lenne.

2022. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
61%

17.


Nem, hanem kb. olyasmi hozzáállás kellett volna, mint ami a Kádár-korszakot jellemezte. Valami szar munkájuk mindenképp legyen, de amelyik bűnözik azzal merjenek már keményebben fellépni és ne az legyen, hogy wellness-börtön és még utána ő kap kárpótlást, mert "nem vót elég kényelmes" és ha a rendőr hangosabban szól rá, akkor rögtön rasszistázni kezdenek és az a vége, mint pár napja egy román esetnél, hogy a kedves Index csak azt hozta le, hogy a gaz náci riporternő elküldené őket Indiába és büntetést neki, de a cigányok által agyonvert buszsofőr, az rendben van. Abban nincs kivetnivaló.


Keményebb fellépés rendszerszinten és valamilyen szintű munkára nevelés - ez kellett volna. Most már késő, hogy felnőtt egy teljes generáció a segílyke árnyékában, büntethetetlenül és alájuk tolva a lovat, hogy az "Azí mer cigány vagyok" mondat mindent megold, minden bajból kilehet mászni vele.


A fő ludas az szdsz, mint kormánykoalíció-tag volt az egész folyamatban, ők néztek el nekik mindent, bátorították őket a törvénytelen viselkedésre, és kezdtek rasszistát kiáltani a Mortimer-ügynél, ami szépen vissza is ütött rájuk, mikor kiderült, hogy az elkövető is roma, nem csak a "szegény áldozat Józsika, akit a nácikok bántottak".


Szögi Lajos, Cozma-ügy és a kétezres évek végén tarthatatlan viselkedésük "szülte" a gárdát meg a "nácikokat". Érthetetlen módon az akkori kormány ezeket lazán seperte szőnyeg alá, a romák által elkövetett dolgok nem számítottak, csak Fletó bátyánk riogatott állandóan "a gárdafantommal" meg ment a rinya olyan dolgok miatt, mint az IHM cigányos része vagy a Füstifecskék, mert azok aztán sokkal rosszabbak voltak, húha-húha.


És lazán átment az állami szűrőn az olyan mondat, mint az "aki a cigány út elé áll, azon át kell gázolni, irgalmatlanul" (nem pontos idézet)


A mai hozzáállás annyi, hogy "amiről nem beszélünk, az nincs, hajrá Fidesz". Illetve pár napja megindult a csata a roma-szavazatokért, megint osztogatják majd a krumplit meg a kekszet nekik.


Lesz ebből még probléma, igaz csak 10-20 év múlva, de akkor már bőven késő lesz. Ellehet menni ránézni a borsodi falvakra, ez a jövő vár a többi országrészre is. Most még vannak ott kifosztható idősek, segílyke is csordogál, de ha elfogy, összedől vagy szétszedik a maradék épületeket is, akkor tovább kell állni.


Az ég óvjon mindenkit a 2000-es évek közepén beindított "fészekrakó" programoktól meg romatelep-felszámolásoktól, amikor bevitték őket helyekre, mint a Miskolc-Avas lakótelep ami azóta le is lett rontva, jelentősen.

2022. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudtam hogy te ekkora cigány szakértő vagy utolsó.

Én valójában még nem is nagyon jártam cigány faluban, de nem is nagyon akarok oda látogatni.

Azért kb el tudom képzelni hogy mi megy ott.


"szegény áldozat Józsika, akit a nácikok bántottak".


A nácik írtották gyilkolták a cigányokat. Ha a cigányok minden nap megölnének 1 magyart, akkor is több száz év lenne, mire elérnék ugyanazt a "teljesítmény".


Azí mer cigány vagyok" mondat mindent megold, minden bajból kilehet mászni vele."


Azért ne tegyél már úgy, mintha magyarországon nem létezne rasszizmus meg előítélet. Magyarország az 1ik legrasszistább ország.


"Lesz ebből még probléma, igaz csak 10-20 év múlva"


Ezt mondják 50 éve.


A cigány problémát részben a magyarok generálják. A magyar az uralkodó hatalom, a cigány csak egy aljaréteg kisebbség, egy pór nép.

Valójában nem is nagyon akarnak megoldást. Mert így van egy alsóbbrendű "faj", amihez képest minden magyar jobbnak érezheti magát. A fidesz kormány óta tudjuk, hogy ez mennyire fontos az átlag magyarnak...

2022. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!