Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fordítva sült egy öregezés...

Fordítva sült egy öregezés Borsod megyében. A betörőt a 76 éves öregember önvédelemből megölte, el fogják ítélni rasszizmusért?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 19. 18:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha önvédelemből tette, és szükséges lépés volt, hogy ezért megölje, és ez bizonyítható, akkor szerintem felmentik. Bocsi, a cikket nem olvastam...
2014. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%

A liberális magyar jogrendszert ismerve könnyen lehet.


Na, meg aztán jönnek a bűnözővédő jogvédők és rasszizmust kiabálnak, meg az öreg bácsiból fognak bűnbakot csinálni a kedves liberálisok, ahogy szokták mindig is.

2014. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Otthonodban már megvédheted magad, kivéve lőfegyvert nem használhatsz. Valószínűleg felmentik az embert. Egyébként nem rasszizmusért ítélnék el hanem emberölésért és a cikkből ki se derül h esetleg kisebbséghez tartozott volna-e a nő.
2014. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Csak akkor lehet megölni a betörőt ha éjjel vagy csoportosan törnek be. Itt kora délután történt és egyedül volt elvileg a nő.
2014. jan. 19. 18:12
 5/32 anonim ***** válasza:
50%

Az ugye megvan, bolond vérjobber kérdező, hogy a magyar jog a rasszizmus, mint bűntény tényállást nem ismeri? Fel fogják mérni, hogy arányos volt-e a védekezése és az alapján ítélik majd el vagy sem, és ha igen, az emberölésért lesz. Mert tudod, AZOK is embernek számítanak a ti köreiteken kívül.


Ennyire ne legyetek már kétbitesek, ti felvilágosult, egyáltalán nem agymosott zsenik.

2014. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem rasszizmusért, hanem emberölésért, de én a magam részéről merem remélni, hogy nem ítélik el.
2014. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
72%

Itt hol van leírva hogy az a nő roma volt vagy nem? Én nem látom...

Az meg hogy bántalmazta elég tág fogalom,mint az is hogy önvédelem.

Késsel fenyegetőzött a nő vagy mivel? Azonnal sikerült fegyvertelenné tenni? S azután is bántalmazta?

Csomó dolog nincs a cikkben.

2014. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ha fordítva történik a gyilkosság akkor annak hírértéke se lenne. Így meg óbégathatnak hogy "náci" öregember vert agyon egy elnyomott cigányt, aki véletlenül tévedt be a házába és véletlenül akarta kirabolni.
2014. jan. 19. 18:17
 9/32 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom akkor te többet tudsz az ügyről,akár közeli ismerős vagy ilyesmi.Mert olyanokról értekezel ami nincs benne a cikkbe.
2014. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
69%

Én elég biztosra veszem, hogy cigány volt.

Miért?


A település ahol az eset történt, Hernádszentandrás a wiki szerint 25 százalékban cigány.

Persze, rakjunk még hozzá 5-10 százalékot mert nem mind tölti ki helyesen a népszámlálásról szóló papírokat.


Egy 25-35 százalékban cigány település...mondanom sem kell mik vannak ott.

Ózdnak cirka 35 százaléka cigány, de mivel Hernádszentandrás falu ezért sokkal rosszabb a helyzet, mint Ózdon.


Pénzbe is mernék fogadni, hogy cigány volt az elkövető.

2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!