Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fordítva sült egy öregezés...

Fordítva sült egy öregezés Borsod megyében. A betörőt a 76 éves öregember önvédelemből megölte, el fogják ítélni rasszizmusért?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 19. 18:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
45%

"Itt hol van leírva hogy az a nő roma volt vagy nem? Én nem látom..."


Az teljesen tökmindegy, hogy te mit látsz. Én még nem láttam, hogy magyar nő ment volna betörni, ellenben cigányról már hallottam párszor. A cigányra sokkal nagyobb az esély.

2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
40%

"Én még nem láttam, hogy magyar nő ment volna betörni,"


Jaja, mint köztudott egész Dunántúlon (mínusz a Drávamente) nincs bűnözés, mert nincs cigány!

2014. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
38%
Még hogy agyonvertek,kórházba szállítás közben pusztult el. Csak súlyosan bántalmazta. Aztán lassan vitték,gondolván,holvan még karácsony.
2014. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%

" Így meg óbégathatnak hogy "náci" öregember vert agyon egy elnyomott cigányt,"


Kedves Kérdező!

Egyelőre te óbégatsz, és te akarod mindenáron rasszista kontextusba helyezni az ügyet.

Ez a nyúlfarknyi híradás alapján egy visszafelé elsült rablási kísérlet volt, ahol vagy jogos védelmi helyzet állt fent, vagy nem. A nyomozók majd kinyomozzák, a bíróság meg ítél. A magadfajta meg óbégathat tovább árnyékokkal bokszolva.

2014. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%

"Ha fordítva történik a gyilkosság akkor annak hírértéke se lenne."


Egy olyan országban, ahol évi ~130 gyilkosság van és mondjuk 110 bele is kerül az esti híradóba elég vicces ilyet kijelenteni :)

2014. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
53%

Jaj, nem értitek egyáltalán, a kérdező most kicsit hőbörögni szeretne, hogy ej már megint a jogvédők meg a liberálisok, meg a bűnözőt védik stb.


Biztos rossz napja volt, adjuk meg neki az örömöt! Szóval:


Kérdező, szerintem a nő nem volt cigány, mert a cigányok soha nem követnek el semmilyen bűncselekményt. De ha mégis cigány követte el, minden bizonnyal teljesen jogosan tartózkodott ott, vagy csak eltévedt, csak az öregember rasszista volt, és ezért bántotta. Meg eleve, aki nem osztja meg önként a tulajdonát a cigányokkal, az mindenképp rasszista, így remélem, jó sok évre elítélik, a tulajdonát meg átadják a nő családjának, cserébe a meghurcolásért.


Na, tessék, lehet hőbörögni :)

2014. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
34%
Rasszizmusért? :D Kérdező, te mit szívtál?
2014. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 EagleHUN ***** válasza:
52%

Aki olvasta a cikket az láthatta hogy a nő a kórházba szállítás közben halt meg. Tehát az öreg nem ott verte agyon, sőt segítséget hívott rendőrt mentőt stb...

(Tökmindegy ha csak a rendőröknek mondta telefonba hogy sérült is van és azok hívtak mentőt az kb ugyanaz.)


Tehát a gyilkos szándék alapból kizárva, vagyis nem is akarta megölni, csak "leszerelni". Ehhez meg joga van az új törvények lehetővé teszik ezt.


Nem tudom ki írta itt korábban hogy csak ha "éjjel meg ha csoportosan" törnek rá az emberre, ez szerintem marhaság lenne a törvényalkotó részéről, ha ilyet írna. Ki és hogyan fogja ezt ellenőrizni? Elég ha annyit mond a gazda hogy a társai leléptek csak ezt az egyet fogta itt, meg megvárja míg besötétedik akkor hív rendőrt? Ki cáfolná ezt meg és hogyan hogy nem akkor és úgy történt? Ez logikai marhaság lenne.

Bár a törvény pontos szövegét nem ismerem az új törvénynek, ha meg van valakinek linkbe berakhatná.


Viszont azt vizsgálni fogják hogy csak addig tartott -e a bántalmazás amíg ártalmatlanná nem vált az illető. Ha a földre került és ott tovább ütötte rugdosta az öreg azért bizony már elítélhetik!!!

(És itt hozzátenném hogy úgy tudom ha otthon van a házigazda a betörőnek nem kell támadólag (késsel stb.) sem föllépnie ahhoz hogy a gazda fizikailag ártalmatlanná tehesse, hogy ne szökjön el a rendőrök kiérkezéséig!)

2014. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%

"Aki olvasta a cikket az láthatta hogy a nő a kórházba szállítás közben halt meg. Tehát az öreg nem ott verte agyon, sőt segítséget hívott rendőrt mentőt stb... "


Tehát ha téged addig verlek, hogy annak következtében nem azonnal, hanem csak 1 óra múlva halsz meg, akkor én nem vertelek agyon? Elég sületlenségnek hangzik.


De ahogy figyelmesebben elolvasom, amit írsz: "kórházba szállítás közben halt meg. [..] nem OTT verte agyon". Igen, nem a mentőautóban verte agyon, hanem még a helyszínen. Vagy hogy érted? Te úgy érted, hogy a mentőautóban verte agyon?


Már bocs, de szerintem ez a nap idióta hozzászólása.

2014. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség azt fogja vizsgálni, hogy túllépte-e az öreg a jogos védelem határát. A jogos védelem addig tart amíg jogtalan támadás várható. A menekülő betörő hátába már nem lehet baltát állítani önvédelemből.

Ha az öreg okosan beszél és a nő sérülései nem mondanak ellent az öreg verziójának, elképzelhető a jogos védelem több sérülés esetén is.

2014. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!