Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért nem néznek a...

Molnarmarcell21 kérdése:

Az emberek miért nem néznek a lábuk elé?

Figyelt kérdés

Most jövök plázából, ha nem állok meg vagy térek ki illedelmesen, legalább öten konkrétan belémütköznek, és valószínűleg még nekik állt volna feljebb.


Nem konkrétan az a kérdésem, hogy mi vonta el a figyelmüket, hiszen láttam, hogy mobiloznak, kirakatot néznek, bár volt olyan is, aki nem, mégsem tért ki az utamból, pedig ő ment rossz helyen. Nem is arra akarok kilyukadni, hogy neveletlenek ezek az emberek.


De nekik is jobb lenne, ha nem ütköznének másba, szóval ha nem is jólneveltségből, legalább érdekből, rossz tapasztalatból okulva nem akartok odafigyelni, mi van előttetek?


Szerencsére én nagydarab vagyok és előbb-utóbb észrevesznek, de ha kisebb lennék, szerintem simán belémjöttek volna.


2021. dec. 18. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek miért nem néznek a lábuk elé?"


Mert kutyaszarba lepni allitolag szerencset jelent :)))

2021. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hat ha valaki latvanyosan a mobiljaba merul menet kozben es latom hogy nekemjon, en kepes vagyok meg is allni elotte, aztan kb. 50 centinel pont mielott belemjonne jo hangosan megeresztek egy 'hey!'-t. Ne felj, o aznap mar biztosan nem fog igy kozlekedni, mert jo esellyel a telefont is csak veletlenul nem ejtette el...
2021. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert épp abban a pillanatban valami másra figyelnek.
2021. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy nem kerülöd ki őket. Én még nem tapasztaltam ezt tömeges problémaként.
2021. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a smartphone-zombik korát éljük. Annyira elegem van belőlük, hogy régóta fontolgatom egy megafon beszerzését, amivel közvetlen közelről a fülükbe üvölthetnék, hogy nézzenek már a lábuk elé. Én ugyan picike vagyok, de bazi nagy táskákkal szoktam közlekedni, és még így sem jut eszébe senkinek, hogy egy kicsit arrébb húzódjék, mert szerintük az övék az egész utca, az meg a saját bajom, hogy nem tudom magamat jobban összehúzni a málháimmal.
2021. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én kerékpárosként kérdezem, napi szinten van vagy tíz ember, amelyik úgy lép le az útra, hogy nem néz, csak megy. (És nem ott, ahol gyalogatkelő van, hanem random helyeken.)
2021. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyobb darab vagyok és nem térek ki. Általában észreveszik magukat és kitérnek, vagy ha belém jönnek, ők kérnek bocsánatot. Jobban teszik, ha meg sem próbálnak balhézni, mert úgy elküldöm őket az anyjuk kínjába, hogy többet nem vesznek telefont a kezükbe.
2021. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a modern világ betegsége, ellep bennünket mindenféle elektronikus kütyü. Abba az irányba megy a világ hogy 0-24-ben legyél online, így nyilván előbb-utóbb a valós, fizikai létezés háttérbe szorul. Talán mostanság a járványhelyzet is elősegíti ezt a folyamatot.

Majd biztos kitalálnak erre is valami alkalmazást az okoskészülékekre, hogy csipogjon vagy valami ha veszély közeleg...

2021. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!