Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányok,Nők! Titeket zavar ha...

Lányok,Nők! Titeket zavar ha fiamnak szólítanak titeket miközben nem is vagytok fiúk?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok gyógymasszőrként dolgozok már 5 éve, nemrég az egyik vendégem egy néni, akit kezeltem egy hétig járt hozzám azt folyton "lefiamozott" már elsőnek így szólított mikor találkoztunk (a tetejében még le is tegezett) és nem mondom hogy nem zavart,és az en szemszögemből szerintem ez nem normális ha egy vengdég így viselkedik vagy beszél a kezelőjével akár mennyi idős is legyen az. Szerintetek? Csak mert már majdnem azt mondtam neki hogy szerintem nem ugy nézek ki mintha fiú lennék amikor többedszerre is fiamozott. Ráadásul a kezelője voltam.
2021. dec. 6. 12:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Valóban régies, illetve tájegységi jellegű ez a megszólítás, ugyanakkor szerintem a köznyelvben, 2021-ben már lekezelőnek számít, és egy idősnek is ehhez kellene tartania magát, azaz nem használni egy vadidegen nőre ezt a kifejezést.

"A tegezés az valószínűleg a barátkozási szándék jele volt, a hivatalos szolgáltató-ügyfél légkör megtörése." Attól még bunkóság csak úgy letegezni valakit. Ebben a viszonyban vagy magázódnak, vagy az idős néni felajánlja a tegeződést, de az akkor azt jelenti, hogy a fiatal is tegezheti őt!

2021. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mindegy legtöbbször amúgy is lesz*rom hogy tegeznek vagy magáznak, meghogy hogy szólítanak a vendégek, mert csak 1szer jönnek hozzám aztán mennek el, és többet nem találkozom velük.
2021. dec. 16. 22:01
 13/13 anonim ***** válasza:
Engem nagyon.
2022. jan. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!