Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányok,Nők! Titeket zavar ha...

Lányok,Nők! Titeket zavar ha fiamnak szólítanak titeket miközben nem is vagytok fiúk?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok gyógymasszőrként dolgozok már 5 éve, nemrég az egyik vendégem egy néni, akit kezeltem egy hétig járt hozzám azt folyton "lefiamozott" már elsőnek így szólított mikor találkoztunk (a tetejében még le is tegezett) és nem mondom hogy nem zavart,és az en szemszögemből szerintem ez nem normális ha egy vengdég így viselkedik vagy beszél a kezelőjével akár mennyi idős is legyen az. Szerintetek? Csak mert már majdnem azt mondtam neki hogy szerintem nem ugy nézek ki mintha fiú lennék amikor többedszerre is fiamozott. Ráadásul a kezelője voltam.
2021. dec. 6. 12:53
1 2
 1/13 anonim válasza:

Engem nagyanyám szokott néha "lefiamozni", mondjuk engem nem is kedvel túlzottan, eleve fintorgott mikor szüleim bejelentették neki a második unokát, aki a tetejébe még lány is... Bátyám meg az etalon.

Egyidőben ez még zavart, most már csak lesz*rom.

2021. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez csak egy kifejezés, amit leginkább az idősebbek használnak. Ezzel nem arra gondol, hogy téged fiúnak néz, hanem ez egy közvetlenebb megszólítás, ami szó szerint azt jelentené, hogy ő annyival idősebb nálad mintha a "fia" lennél. De ez semmiképp sem negatív szándékkal hangzik el, csak szimplán egy régi megszólítás. Egy nőnek egyébként valóban furán hangzik, de ez csak ebben a formában létezik.
2021. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk még az a szerencse hogy anyukám sosem szólított így, mert neki mondjuk vissza is vágnék hogy "hé én lány vagyok úgyhogy öcsémet szólítsa így mert ő a fiú kettőnk közül nem én":)
2021. dec. 6. 14:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja meg emlékszem még általános suliban is a tanítónénik is fiamozták a gyerekeket nemtől függetlenül, na akkor csodálkoztam hogy hogy lehet az hogy a lányokat is szokták igy szólítani. Mindegy.
2021. dec. 6. 14:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szólj vissza neki, hogy rendben apa.
2021. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Régies. Szerintem ma már idejemúlt. Viszont mondhatod neki, hogyan szólítson. Ha azután sem követi, az már illetlen tőle.
2021. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát én amúgy se pártolom ezt hogy fiamnak szólítják a nőnemű embereket. Mert ennyi erővel a fiúkat is lehetne úgy szólítani hogy Lányom.😁😆

Az viszint tényleg nagyon érdekes lenne. Mindegy amúgy én már azért szoktam néha szólni ha letegeznek a vendégeim csak ugy telibe ugy hogy még se kérdezik.

2021. dec. 6. 17:06
 8/13 anonim ***** válasza:
A fiatal ember is egy érdekes "semleges"'megszólítás
2021. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem általában nem érdekel, hogy hogyan szólítanak, nem szoktam rajta fennakadni, viszont ez amit írtál, egy kicsit lekezelőnek tűnik, bár függ a kontextustól is. Általában engem akkor fiamoznak le, ha lekezelőek velem, bár én fiú vagyok.
2021. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Egyes vidékeken hagyományos megszólítás, lányokra is. Te pont nem ott nőttél fel, ahol az adott asszony. Általános iskolában tanították Aranytól a Családi kört. Abban is ez áll: "Nézz ki, fiam, Sára". Arany a Partiumban született, feltehetőleg ez az asszony is valahonnan keletről származik.

Olyasmi kissé, mint a gyerek: tájegységenként változik, hogy mennyire tekintik nemfüggő szónak. Általában manapság ha valaki azt mondja, három gyerekem van, akkor fogalmad sincs, milyen neműek lehetnek a gyerekek. De ha azt mondja, hogy az utcán játszik két gyerek, akkor általában inkább fiúkra gondolunk. Nálunk ha valahol baba születik, az öregek még most is úgy kérdezik: gyerek-e, vagy lyány?

A tegezés az valószínűleg a barátkozási szándék jele volt, a hivatalos szolgáltató-ügyfél légkör megtörése.

2021. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!