A fiatalember kifejezés kb. 18 év fölött már udvariatlan, egyetértesz?
Ez független attól, hogy minek érzi magát az ember. Én sem nagyon érzem magam 50-nek, szerintem legalább 10 évet le is tagadhatnék, mégis zavar, én sem mondom valakinek, hogy öregasszony, holott öreg, és asszony.
Köszönöm az eddigi válaszokat.
50 fölött vagyok, és dühít, ha így szólítanak. Újabban ki is kérem magamnak. Miért nem lehet valakit megtisztelni egy urammal?
Ugyanilyen dühítő az orvosnál a keresztnevezés. A nálam 20 évvel fiatalabb kislány keresztéven szólít, nekem meg ő doktornő?? Újabban ezt is ki szoktam kérni magamnak. Bár elindunba valami változás e téren a hálapénz után.
Gyűlölni valakit bármilyen eltérő nézet miatt is lehet, régen a vallási irányzat volt az. Szerintem a kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Az ellentétes tábort én sem kedvelem különösebben, mégis tudok beszélni valakivel/valakihez udvariasan. Nem kell ránézésre megtippelni, ki mit szeret, vagy hány éves, ha nyilvánvalóan már nem gyerek, vagy nagyon fiatal. Mellesleg azt is utálom, ha tegeződve szól hozzám egy vadidegen, legyen az csak 1-2 szó is, pl. egy élelmiszerüzletben közlekedve, vagy sorban állva.
A húszas éveim közepén még használtam a csókolom köszönést nőknél beszédproblémáim miatt, egy 60-as hölgy sziával válaszolt, talán még elhangzott valami, mert nem ismerős volt, hanem eladó, de azt mondtam neki, hogy engem ne tegezzen, hölgyem. Azt mondta, hogy bocsánat, uram! Gondolom, megsértődött. Mondjuk én is. Azóta legfeljebb magázva válaszoltam, ha kérdés, vagy köszönés hangzott el. Kivéve, ha fiatal nő mondta...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!