Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság szokás még a gyász...

Manapság szokás még a gyász jeleként, csak feketét viselni, hosszabb ideig?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, de én viselni fogom a feketét.

A ti családotokban, környezetetekben hogy szokás?



2021. aug. 19. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem. :(


Mikor anyukám 2017 februárjában meghalt 1 hónapig viseltem a feketét. Utána már nem. Abban az évben töltöttem be a 27-et.

2021. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen veszítettem el anyukamat, 2006-ban. Én a temetésig hordtam feketét. Nem éreztem jónak. Meg az igazsághoz hozzá tartozott, hogy anyagilag így olyan nehéz helyzetbe kerültem, hogy venni se nagyon tudtam fekete ruhákat. Előtte nem szívesen hordtam.

Nagymamám viszont hosszú ideig feketében járt. Falun ez szokás még mindig.

2021. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Ez egyéni döntése mindenkinek. Voltak hagyományőrző kollégáim, akik közeli hozzátartozójukat gyászolták feketében. Munkahelyen akárkivel összetalálkoztak állandóan kérdéseket tettek fel: jaj ki halt meg? csak nem meghalt valakid? és inkább lecserélték a gyászruhát.
2021. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Nekem egy éve sincs, hogy meghalt az egyik rokonom és nagyon olyan állapotban voltam, hogy már alapjáraton sem érdekelt, hogy mi van rajtam, csak az volt a fontos, hogy mit érzek.


Mindenütt őt kerestem, mindig néztem az eget és elképzeltem, hogy ő visszanéz rám, mindig ha valami zörrenést hallottam a lakásban, tudtam, hogy ő üzen nekem, mindenről ő jutott az eszembe.


Ma is sokat gondolok rá, még mindig nehezen hiszem el, hogy elment, de már másképp őrzöm őt a szívemben.


Voltak pillanatok, amikor egyedül éreztem magam, elég sokszor, és olyankor fojtogató volt a magány, de néha meg egyedül akartam lenni. Valószínűleg a fekete ruhában grasszálás azt is eredményezte volna, hogy az emberek azt kérdezgetik, hogy kim halt meg, mi történt és nekem nem mindig lett volna erőm a bájcsevejhez.


De ez embertől függ.


2006-ban láttam utoljára feketében gyászoló nőt, aki az ofőm volt, az édesanyját vesztette el.


Úgy kb 2-3 hétig nem jött iskolába, aztán feketében jelent meg és a kirándulásig feketét hordott. Akkor barna ruhában jött és a kirándulás után visszavette a fekete ruhát.


Ha jól emlékszem, a tanévzáró ünnepségen már nem viselt feketét.

2021. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Godaime ***** válasza:
76%
A ruha semmit nem jelent. Ez egy teljesen haszontalan és idejemúlt szokás, én soha nem tartottam és nem is fogom.
2021. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Anyukám 3 éve halt meg. A temetésen feketében voltam, de utána nem, mert külföldön élek és itt nem nagyon értették volna az irodában. Meg amúgy se hiszem, hogy lettem volna, nem attól gyászolok, hogy feketében vagyok.
2021. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és fogadd őszinte részvétem. #6-os voltam.
2021. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Elfelejtettem írni, Őszinte részvétem! Illetve mindenkinek Őszinte részvétem!
2021. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
92%
Én mindig feketében járok... Csak szükség esetére xD
2021. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukám 11 éve halt meg. Jól esett feketében lennem. Nyáron ez nem volt nagyon feltűnő. Póló, szoknya, szandál vagy papucs. Úgy éreztem kell a gyaszfeldolgozashoz nekem a külsőség is. Így éreztem egyensúlyban a belsom és a külsőm. Nagyon rossz volt, hogy mindenkitől azt hallottam nem kellene, ez ma már nem kötelező, meg hasonlók. Persze ezt én is tudtam, de ha nekem ez jól esett?Kicsit nekem úgy jött le ,mintha TILOS lenne így gyaszolni. Azért szerintem legyen szabad annak aki így akár tenni. Semmi rossz nincs benne. 7 hónap után éreztem, hogy valami változott bennem, már el tudom fogadni, hogy meghalt. Feldolgoztam. Ezután már nem jártam feketében.
2021. aug. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!