Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki rossz helyesíró...

Ha valaki rossz helyesíró diplomás létére, az ciki?

Figyelt kérdés

Magamról lenne szó.

Amikor a szakdolgozatomat irtam egy nyelvtan tanárnak átkelet néznie és javítgatnia a hibáimat.


Valahogyan én nem "éreztem" rá a helyesírásara.



Persze ilyen e-mailt meg hasonlót könnyű, mert a gép javítja a hibáimat.


2021. aug. 5. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Igen, elég ciki.
2021. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy ciki. Hibajavító nélkül én is sok hibát vétek. És? Kit érdekel szerinted? A szakmai tudás sokkal többet ér, mint a helyesírás. Ha nem így lenne, akkor mindenhol általánosiskolás gyerekeket alkalmaznának, mert ők már tudnak kevés hibával írni. Annyira kell tudni hibamentesen írni, hogy félreértés nélkül megértse mindenki azt, amit írni akart az ember.
2021. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

"Annyira kell tudni hibamentesen írni, hogy félreértés nélkül megértse mindenki azt, amit írni akart az ember."


ööö... nem.

2021. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem viszont gáz. Annyira rossz, mikor például egy kézzel írt szöveg hemzseg az alapvető helyesírási hibáktól: "meg vettem", megtudtam venni", j és ly helytelen használata.


Az ilyen emberekkel, ha egy mód van rá, igyekszem kerülni az együttműködést.


És persze itt nem az 1-2 helytelen vesszőt, lemaradt ékezeteket értem, azzal még semmi baj nincsen, de a fentiek...


Nagyon gáz, főleg egy diplomás mérnöktől, phd fizikustól. Sajnos nem egy ilyet láttam már.

2021. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

#3: Őőő, de.

Nekem volt egy kollégám, aki autista volt. Nem tudott egész életében leírni egy hiba mentes mondatot sem. Mégis havi 1,5 milliós fizetése volt, vezető tervezőmérnökként. Akkor mennyit is számít a helyesírás? Ez nem költői kérdés, így el is árulom a választ: havi 30 ezer Forintot, mert ennyibe került neki az, hogy átolvasta valaki az általa írt szövegeket és kijavította minden hibáját. Cégnél meg nem írt semmit, hanem átvállaltuk helyette. Cserébe meg 5 perc alatt megoldott olyan problémákat, amiken mi 1 hétig törtük az agyunkat.

2021. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

igen, gáz.

nem lesz mindig ott melletted a nyelvtan tanár hogy átnézze amit írtál (azért ha annyira gáz, hogy nyelvtan tanár kellett a lektoráláshoz, akkor nem csak olyna szinten nem tudsz helyesen írni, amit a Word ki tudna javítani).

Ezen nagyon gyorsan változtass különben ha munkahelyi körülmények között egy (fontos) hosszabb dokumentumot tele nyelvtani hibákkal adsz le, akkor baromira nem fognak komolyan venni, rossz esetben akár úgy is dönthetnek hogy nem éri meg téged alkalmazni mert hátráltatod a csapatot.

2021. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Olvass könyveket, amik érdekelnek. A hivatalos könyvekben jobb esetben nincs, vagy csak kevés hiba van. Egy idő után rááll a szemed.. Egyébkent szerintem vannak alap szavak, amiket illik tudni, de nem kell fejből vágni a Magyar helyesírási kézikönyvet. Pl.: ne írj olyat, hogy baráccság, hüje, stb.
2021. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

#5 azért az az eset amit te írtál le, eléggé ritka.

nyilván megéri megtartani a rosszul író embereket ha valamiben pedig rettentően kiemelkedőek, de szerintem az anonim kérdéseknél ha semmi infót nem ad meg az ember magáról, akkor azt feltételezve kellene tanásot/véleményt adni, hogy nem zseniről, hanem egy tejesen hétköznapi emberről van szó.

A hétközbnapi emberek pedig ilyenért simán repülhetnek.

2021. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A gond az hogy nem szeretek olvasni.

Egyetemen csak a kötelezőket olvastam el meg ami kellett a szakdolgozathoz.

2021. aug. 5. 15:18
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

sokan sokmindent nem szeretünk, de ha pont az kell, hogy fejlődjünk, akkor meg kell emberelni magunkat.

Vedd rá magad hogy naponta olvass és akár vegyél valamilyen nyelvtani gyakorlókönyvet

2021. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!