Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen temetkezést szeretnétek...

Milyen temetkezést szeretnétek majd?

Figyelt kérdés

Persze minél később kerüljön rá sor mindenkinél, de ha magatoknak választjátok majd meg, milyen legyen, melyiket szeretnétek?

Én a hamvasztást szeretném majd, engem sokkal jobban nyomaszt a koporsós temetés.



2021. júl. 7. 11:56
A kérdező szavazást indított:
Hamvasztást.
Koporsóst.
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy. Mindkettő nyomaszt. A tested hamuvá égetése se hangzik túl bíztatóan. A szeretteimet viszont nem szeretném elhamvasztatni, ha arra kerülne a sor. Mert erre nem szokás, és lehet megjegyzéseket tennének a rosszindulatú helyiek, hogy még egy koporsós temetésre tellik? Meg fura, de nem szeretnék arra gondolni, hogy pl anyám teste egy 1200 fokos kemencében ég éppen. Tudom a kukacos verzió se jobb, de abba nem szoktam belegondolni. Magamnak meg tényleg mindegy!
2021. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kukacos verzió sokkal jobban elborzaszt, de igazából egyik sem kellemes. A halál mindenhogy egy nehezen elfogadható dolog, ezen még a mumifikálás sem változtatna.
2021. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Minél olcsóbbat. Lehetőleg vigyenek ki az erdőbe rókáknak és vaddisznóknak eledelűl.
2021. júl. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Szórjanak a Dunába.
2021. júl. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Hamvasztást, de mindenképpen urnában eltemetve. Számomra a temetői szóróparcellás megoldás kifejezetten undorító (sőt kegyeletsértő), az meg csak plusz gondot okoz a hozzátartozóimnak, ha a Dunába vagy ilyemsi helyre kellene szórniuk. Az sem túl szimpatikus megoldás, mikor hazaviszi valaki a hamvakat, azt sem szeretném.
2021. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyat, ahol nincs kántor! Mert gyűlölöm őket!
2021. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!