Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem fura, ha egy nő a pasi a...

Nem fura, ha egy nő a pasi a bal oldalán sétál?

Figyelt kérdés
Anno az első komolyabb kapcsolatban, a barátnőm fejembe verte, hogy a nőnek a pasi jobb oldalán a helye mikor sétálnak, mert a balján a k***ját "vezeti". Ez valami lovagkori dologra vissszavezethető hagyomány. Találni is erről írasokat a neten. Ilyenformán számomra akaratlanul is az jön elő, hogy a pasi alacsonyítja le a szerelmét, ha nem így sétálnak.
2021. júl. 3. 02:13
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
71%
Kutya se lázadozott, a többség szimplán magasról tesz erre a gyökér “szokásra”. Itt max te hisztériázol és lázadsz azon, hogy itt rajtad kívül kb senkit sem érdekel ez totálisan értelmetlen dolgot. Semmi jelentősége és még csak értelme sincs, semmivel nem jobb/praktikusabb/célravezetőbb a jobb oldalon menni, mint a bal oldalon, de biztos nagyon nehéz ennek felfogása.🤷🏻‍♀️
2021. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%
Ez a hagyomány kicsit zavaros nekem. Vívóként belegondolva pont azon az oldalamon nem akarnék senkit, amelyik kezemben a kard van, miután elővettem. A kardot meg előrefele húzzák ki, tehát mindegy, hogy van e a bal oldaladon valaki. Szerintem ez csak egy utólagosan kitalált legenda.
2021. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%

Tehát akkor a nő akkor is a férfi sz@jhájává avanzsál, ha utóbbi balkezes és az neki a kényelmesebb, ha a balján vezeti a nőt?

Nem mellesleg, ha kutyával, vagy a karddal hadonászna, még leszállítanák a BKV-ról is.

2021. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%
Igen, van ilyen illemszabály, de elég túlhaladott, értelme sincs túl sok. Nem attól lesz udvarias a férfi, ha a jobb oldalán van a nője.
2021. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és ln pl. a bal oldalon szeretek menni, mert anyukámmal sokat sétáltam, és neki a bal oldalán kellett mennem, mert úgy szédült - tehát hogy gyorsan el tudjam kapni, ha elveszíti az egyensúlyát, mert balra dőlt. Ezt szoktam meg. Te meg azt szoktad meg egy 1000éves, értelmetlen illemszabály miatt.


Ugyanígy, esküvőre: ha nem akarja az ujján hordani a gyűrűt a férfi, nekem az sem probléma. Ezt is feleslegesnek tartom.

2021. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
De nagyon fura. Nem a férfi mellett kell sétálni, hanem a férfi mögött három lépéssel, lehorgasztott fejjel.
2021. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az én egyik partnerem is ezzel jött. Aztán hiába nem a bal oldalán sétáltam, attól még ribiként kezelt. Nem ettől függ :D


Értelmetlenség

2021. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem. Mitől lenne az? Ez most számít valamit?
2021. dec. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!