Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem fura, ha egy nő a pasi a...

Nem fura, ha egy nő a pasi a bal oldalán sétál?

Figyelt kérdés
Anno az első komolyabb kapcsolatban, a barátnőm fejembe verte, hogy a nőnek a pasi jobb oldalán a helye mikor sétálnak, mert a balján a k***ját "vezeti". Ez valami lovagkori dologra vissszavezethető hagyomány. Találni is erről írasokat a neten. Ilyenformán számomra akaratlanul is az jön elő, hogy a pasi alacsonyítja le a szerelmét, ha nem így sétálnak.
2021. júl. 3. 02:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#7. 45 éves vagyok
2021. júl. 3. 07:05
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

Én a bal oldalán sétálok, és nekem ez így jó. Kit érdekel a középkor. Ott megyek ahol akarok.

Aztán ez a töketlen palim mindig helyet cserél.

Ki is dobtam. Francnak kell egy ilyen lúzer.

2021. júl. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a nő a bal oldalon vezeti a kocsiját. Akkor most mi legyen? Költözzek Angliába?
2021. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
Én ha megyek melózni a kollegámmal,a bal oldalan vagyok,pedig nem vagyok se a ribije,se az asszonya.
2021. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Talán nem hiába lett vége annak a kapcsolatnak, úgy érzem.
2021. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%

Volt egy férfi partnerem, aki ugyanezt mondta. Mindig átment a másik oldalamra, vagy átült a masik oldalamra, mert hogy hallottam-e ezt a mondást..

Én meg pont a másik oldalamon akartam volna őt tudni, bizonyos okok miatt, de makacs volt. Idegesítő volt.

Ő 40 körül volt, én fiatalka. 1-2 éve.

2021. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem értem, hogy néhányan miért lázadoztok ez ellen a szokás ellen? Én például el sem tudom képzelni, hogy mi fordítva közlekedjünk, nekem kényelmetlen is lenne fordítva.

De mondok mást egy sokkal régebbi szokást, a házasságot. Én utálok gyűrüt, vagy bármilyen ékszert hordani, pláne a jobb kezemen, de az esküvőn mégsem lázadoztam, hogy én márpedig nem azon a kezemen, és újjamon szeretném hordani a gyűrüt, hanem inkább a balon. Gyűrühordás, esküvő is volt a lovagkorban, mégsem változott a kapcsolat ezen jelzése a külvilág felé.

2021. júl. 3. 12:35
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
10/17 tökéletes válaszát még annyival egészíteném ki, hogy mindez változik, ha a nő mellett nagyon tekintélyes, idős, esetleg beteg stb. a férfi. Ebben az esetben a nő veszi át a hagyományos férfi pozíciót, s a tekintélyes/beteg/idős férfi foglalja el a nő helyét - azokat a helyeket, amelyeket 10/17 leírt. Magyarul ha egy nő az idős Einsteinnel* vagy Fülöp edinburgh-i herceggel* sétálna, menne szórakozóhelyre, máshogyan kell viselkedni. (*Egyikőjük sem él már.)
2021. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Azért lázadozunk ellene, mert értelmetlen. Hatékonyabbá teszi a közlekedést bármilyen módon? Nem. Akkor megy a levesbe.

Minek ragaszkodjunk hozzá csak azért, mert valami hülye pár száz évvel ezelőtt kitalálta, hogy ez a megoldás, nem pedig az, hogy a nőket is meg kell tanítani vívni meg verekedni, hogy meg tudják magukat védeni, ha jön a veszély?


Ugyanez van az ajtós előreengedéssel. Gutaütést kapok tőle, ha a férfi ér oda hamarabb valahová, erre inkább leáll téblábolni, hogy előre engedhessen. Semmi értelme, felesleges fennakadás meg szertartásoskodás. De próbáld meg elmagyarázni ezt úgy, hogy ne álljon le érte hisztizni...

2021. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
80%
Bocs, de én azt nem értem te mit foglakozol azzal, hogy ki melyik oldalán sétál a pasijának?! Ez nem szokás, ez egy baromság, semmilyen szempontból nem praktikusabb egyik a másiknál, ezt valami barom anno kitalálta, aztán néhányan nem bírnak haladni a korral. Régen az is szokás volt, hogy a folyóban mosták a ruhákat, mert nem volt mosógép vagy éppen máglyára vettették, akiről azt feltételezték, hogy boszorkány, sőt kocsi helyett lovas kocsival közlekedtek, akkor most ezeket a szép “szokásokat” is tartsuk a mai napig?
2021. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!