Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik-e megszólítani a neked...

Illik-e megszólítani a neked tetsző lányt az utcán/boltban, szórakozóhelyen stb?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy például amikor várok a buszra, és látok egy külsőre szimpatikus hölgyet például aki vár a buszra, hogy odaillik-e menni megszólítani például? Vagy ha az utcán sétálva látok valakit akit megismernék?


Persze nem szia dugnálak megszólításra gondoltam, meg ha nem-et mond, akkor tiszteletben tartom és nem nyaggatom tovább, viszont már többször is volt velem, hogy ültem vártam a buszra (még a covid előtt) és összemosolyogtam nekem tetsző lányokkal, mégsem mentem oda egyik esetben sem megszólítani, mert mindenhol azt olvasni, hogy ha pl valaki sétál az utcán az siet, az nem ismerkedik, ha valaki buszra vár, annak ne okozzunk kellemetlenséget azzal, ha odamegyünk beszélgetni, másrészről meg azt is olvasom, hogy ha valaki tetszik, annál meg kell próbálnod az esélyeidet, mégsem várhatod, hogy a nő kezdeményezzen.


Szóval jöhetnek a vélemények :D


2021. jún. 24. 16:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8-as, nekem nagyon sok ilyen tapasztalatom van, ha a kérdeező nem ilyen, akkor ő az üdítő kivétel. Nem szórakozóhelyen, de utcán, buszmegállóban, parkban gyakran jönnek oda hozzám tök idegen férfiak ilyen dumával.
2021. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Illik rájuk nézni? Ez nekem új.
2021. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Általában igen.
2021. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!