Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik-e megszólítani a neked...

Illik-e megszólítani a neked tetsző lányt az utcán/boltban, szórakozóhelyen stb?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy például amikor várok a buszra, és látok egy külsőre szimpatikus hölgyet például aki vár a buszra, hogy odaillik-e menni megszólítani például? Vagy ha az utcán sétálva látok valakit akit megismernék?


Persze nem szia dugnálak megszólításra gondoltam, meg ha nem-et mond, akkor tiszteletben tartom és nem nyaggatom tovább, viszont már többször is volt velem, hogy ültem vártam a buszra (még a covid előtt) és összemosolyogtam nekem tetsző lányokkal, mégsem mentem oda egyik esetben sem megszólítani, mert mindenhol azt olvasni, hogy ha pl valaki sétál az utcán az siet, az nem ismerkedik, ha valaki buszra vár, annak ne okozzunk kellemetlenséget azzal, ha odamegyünk beszélgetni, másrészről meg azt is olvasom, hogy ha valaki tetszik, annál meg kell próbálnod az esélyeidet, mégsem várhatod, hogy a nő kezdeményezzen.


Szóval jöhetnek a vélemények :D


2021. jún. 24. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nekem egyre szomorúbb ezeket olvasni mert kb már ott tartunk h illik-e ránézni vkire.
2021. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám nem illendőnek, ha egy fiú odajönne hozzám a buszmegállóban, legalább látom, megvan az első benyomás, tudunk beszélgetni, nem csak facebookon profilkép nélkül rámír. Szerintem ne aggódj, ha nem érnek rá, majd úgy is megmondják.
2021. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Hát az utcán séta közben szerintem semmiképpen. :p

Ha a buszmegállóban álltok akkor viszont miért ne?

Mindketten vártok és unatkoztok. Ha nem aprót kérsz tőle már jól indulsz.

Sőt! Kezdheted egy ilyen poénnal is, bár belegondolva elég gáz lenne xd.

Ha áll valaki és vár az oké. Ha megy valahova az nem. Ennyi a lényeg.

Persze a lányoknak mondanám, hogy fordítva nem érvényes! Ha leakartok szólítani minket csak nyugodtan bármikor ;)

2021. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem simán leszólíthatsz bárkit, a legrosszabb, hogy nemet mondanak vagy ignorálnak. Egyébként szerintem sokkal kisebb az esélye, hogy élőben nemet mondanak, mint neten. Szal hajrá
2021. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem vagy nyomulós (értsd: nem érdekli a beszélgetés, de te erőlteted), akkor nyugodtan!
2021. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. jún. 25. 09:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az élőben ismerkedés javítja a metakommunikációs készségeinket és számtalan egyéb téren fejleszt. Nem előre szelektált lányokat és fiukat kapunk, mint a Tinderen. Ott ha valakivel van lehetőséged beszélni, tudod hogy már van egy kölcsönös szimpátia a külső (pár fotó) alapján. Hiszen matcheltetek. A valóságban ennek kockázata van. De ez nem baj! Sőt!

Szóval hajrá hajrá.

2021. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Tudod, nekem a sokadik "szia, szép vagyok, gyere velem kávézni" után az a véleményem, hogy nem, nem illik. Várok a buszra olvasok, zenét hallgatok, a francnak se kell az, hogy random hapsik leszólítsanak. Én utálom ezt.

De ha úgy jössz oda, hogy "Ne haragudj, ha zavarlak, de látom, hogy a Good Omen-t olvasod, tökjó könyv, én is olvastam, de ha zavarok, elmegyek." Már mindjárt más.

2021. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Hetes vagyok. Természetesen nem csak a metakommunikáció szorul fejlesztésre, hanem az utolsó lány hozzászólása alapján a verbális kommunikáció is:D
2021. jún. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as, soha nem szólítanék meg úgy senkit, hogy szia szép vagy gyere el kavézni 😂😂 se hasonló módon 😁
2021. jún. 27. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!