Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket mennyi idős korotokig...

Titeket mennyi idős korotokig tegeztek idegenek, pl boltban?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, és a mai napig 10-ből 9-szer tegeznek. Igaz, akivel megismerkedek és szóba kerül a korom, mindig meglepődnek, mert sokkal kevesebbnek néznek. Aminek persze örülök. Korábban, fiatalabb koromban is így volt. Egyetemistaként pl azt hitték, hogy gimis vagyok. Titeket általában meddig tegeztek?
2021. jún. 19. 11:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

Én 35 vagyok, tőlem még a személyit is elkérik, ha italt veszek, és igen, tegeznek, monjuk nem zavar, legalább észreveszik, hogy ott vagyok. (Vannak boltok, ahol nem.)

Az tegezés amúgy nem szemtelenség kérdése.

2021. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Persze, engem sem zavar. Sőt örülök, hogy idegenek szemében sem nézek még ki ilyen öregnek ezek szerint. :) Az öltözködésem sem túl konzervatív, munkába is pl bicajjal járok, lehet emiatt is néznek fiatalabbnak.

Szemtelenségnek sem veszem. Annyi hogy ha ismeretlenül engem letegeznek, akkor én is visszategezem az illetőt. Persze ha nem valami kimondottan idős emberről van szó, mert az megint más.

2021. jún. 19. 19:14
 13/46 anonim ***** válasza:
0%

Kb 14-15 óta -ami 70.es évek volt-.


Ez a tegezősdi divat a 90-es években kezdődött, a hazatelepülőkkel, akik képtelenek voltak magázni, műveletlenek -nem olvastak klasszikusokat- és saját maguk igazolására kitalálták, hogy a tegeződés a menő meg a haladó és a modern. Pedig ők a KÉPTELENEK magázni.


Senkit nem tegezek vissza. De nem mosolygok ilyen emberre, borravalóra várhat, UTÓLAG meg is mondom egyenesen. Ha az egyenes visszamagázásból nem jött rá... Boltból kifordulok, ha nem vált.


Igaza van a Kassainak. Másoknak is állást kéne foglalnia.

2021. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
58%
13-as: ritka bunkó alak vagy! De gondolom, nem is sok mindenki áll szóba veled!
2021. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

14 -re és a hasonlókra szót sem érdemes vesztegetni.


Erre jó a tegezés divatja, a sértegetésre.

2021. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
29 vagyok, természetesen mai napig tegeznek. Kivétel a befeszült helyek, mint a bankok és társaik. Ott még a korombeli ügyintéző is magáz a kifejezett kérésem ellenére is.
2021. jún. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, ENGEM senki nem sérteget - igaz, és sem azokat, akik tegeznek, meg nem is nézem le őket - , sőt az sem zavar, ha bárki letegez, annak ellenére, hogy mérnöki diplomám van, rengeteget olvastam/olvasok 4 nyelven, és 65 éves vagyok időközben.

De nem is vagyok olyan beképzelt, lenéző alak, mint a 13/15-ös válaszoló, aki tipikus sznob (a szó eredeti értelmében), illetve begyepesedett vénség.

2021. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim válasza:

34 vagyok, és tegeznek a mai napig minden korosztályból. Nem csinálok belőle nagy ügyet, mert tudom, hogy nem a rossz szándék áll mögötte, hanem egyszerűen így elterjedt nálunk ez a tegezősdi.

Egyedül az esik rosszul picit, ha a megszólítást én kezdeményezem eleve magázva, s a válasz annak ellenére tegezőformában érkezik. Kicsit fura szitu, amikor 34 évesen magázok mondjuk egy idegen 23 évest, ő meg kapásból visszategez, mintha szerepet cseréltünk volna.

2021. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%

Azért érdekes lenne tudni, hogy a 17-es sértegetésére adott választ miért töröltette, aki tette.


Gondolom, se nem lovas, se nem íjász. Sőt, ugyebár.


De tanulságos, az ilyen, diplomás 65 éves emberek a tegeződősek.


Q.E.D.

2021. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

„ amikor 34 évesen magázok mondjuk egy idegen 23 évest“


10 év sincs köztetek. Mindketten szemtelenül fiatalok vagytok. Eleve nem kellene magázással kezdeni.

2021. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!