Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket mennyi idős korotokig...

Titeket mennyi idős korotokig tegeztek idegenek, pl boltban?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, és a mai napig 10-ből 9-szer tegeznek. Igaz, akivel megismerkedek és szóba kerül a korom, mindig meglepődnek, mert sokkal kevesebbnek néznek. Aminek persze örülök. Korábban, fiatalabb koromban is így volt. Egyetemistaként pl azt hitték, hogy gimis vagyok. Titeket általában meddig tegeztek?
2021. jún. 19. 11:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
85%
Már egyre gyakoribb az idõsebbek tegezése, persze ez függ attól is, hogy egy 18, vagy pl 25 évessel beszélsz..
2021. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
16éves vagyok, külföldön vagyok már néhány éve, itt magáznak a boltban azóta. Szerintem otthon nem tették, de már nem igazán emlékszem.
2021. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos még most is...Teljesen kiveszett az illemtudás a mai fiatalokból.
2021. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Változó, sok helyen most is tegeznek. Akár fiatal bolti eladók is. De ha én direkt jó napottal, és nem sziával köszönök, akkor ők is magáznak. Ugyan jól esik a szia, de a koromból kifolyólag már talán jobb ha egy huszonéves eladó magáz. ( 46/F)
2021. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha belépek egy boltba alapvetően én is jó napot kívánókkal köszönök, még ha fiatal is az eladó. De mivel elkezdenek tegezni, onnantól én is visszategeződöm.

Egyébként egyetemen tanítok már jó pár éve. Eleinte nagyon fura volt a huszonéveseket magáznom. Gyakorlati órát is tartok és mikor magyarázok néha nem tudatosan de átváltok tegeződésbe. Persze próbálok erre figyelni és elhagyni. Lassan megszokom velük a magázódást. Lehet ezért is fura nekem kicsit, hogy utcán, boltban a többség letegez.

Előző és egyben első munkahelyemen, ahova 23 éves pályakezdőként odakerültem, az volt a divat, hogy mindenki mindenkit tegez. Nagyon furcsa volt a nyugdíj előtt lévő 60-as korosztályt, akik között felső vezetők is voltak, tegezni. Ott eleinte mindig automatikusan magázódtam és azért szóltak rám. :)

2021. jún. 19. 13:31
 6/46 anonim ***** válasza:
18%
Nem engedtem meg a tegezést soha. 48 /F
2021. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Egyidős vagyok veled, de teljesen változó, hogy mikor tegeznek és mikor nem. Nyilván a helyzettől is függ. Illetve nagyon nem mindegy, milyen napom van éppen, mert sminkkel,csinosan öltözve, magassarkúban nyilván nagyobb eséllyel magáznak, mint amikor csak kiszaladok valahová farmerban és sportcipőben.
2021. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
49F. Még mindig előfordul, hogy idegen tegez (2-3 szó, nem beszélgetés), de mivel eddig gondolom nem tiszteletlenség, csak közvetlenség miatt, általában nem zavart. Most álljak neki emiatt magyarázni, hogy nem őriztünk együtt birkát, vagy kérdezzem meg, hogy ismerjük-e egymást? Főleg hogy ilyen ronda kortalan pofám van, és elég vékony és alacsony is vagyok.
2021. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
50 múltam, de általában tegeznek. Engem nem zavar. Ettől még nem gondolom, hogy szemtelenek.
2021. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Engem is sokszor letegeznek, nekem meg probléma, ez a fejlödés iránya. 65 N
2021. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!