Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez megfelelt az...

Szerintetek ez megfelelt az etikettnek?

Figyelt kérdés
A házunkban (ahová akkor nemrég költöztünk) lakott egy hölgy, aki a polgármester mellett volt állítólag titkárnő. Én előtte sosem találkoztam vele, hogy ő látott-e valaha, nem tudom, szerintem nem.Tehát személyesen nem ismertük egymást. Anyu többször találkozott, beszélt vele. Épp álláskeresőben voltam akkor, és anyu mondta, hogy beszélne vele, hátha tudna segíteni.A hölgy megadta anyunak a telefonszámát, hogy hívjam föl. Meg is történt, majd rögtön azzal kezdte, kissé fennhangon, hogy szia, azt hiszem tegeződhetünk. Lehet csak nekem tűnik furcsának? Nem kellett volna megkérdeznie, mivel még személyesen nem találkoztunk, hogy tegeződhetünk-e?
2021. máj. 23. 22:08
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ja, a munkat nem neki koszonhetem.
2021. máj. 24. 10:01
 22/24 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Az "etiket szerint" a nő ajánlja fel a férfinak, ill. az idősebb a fiatalabbnak.
2021. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem fura, a nő bunkó volt. Valóban meg kellett volna kérdeznie. Akkor is, ha ismeri édesanyád, akkor is, ha szivességet tesz neked, igy nagyon nem illik tegeződésbe kezdeni. Más (nem ilyen kiszolgáltatott) helyzetben én simán vissza vágnék neki, hogy "Jó napot kívánok! Szerintem ne tegeződjünk." Már csak azért is, hátha tanul belőle.
2021. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm válaszod, én is így gondolom! Viszont nem voltam kiszolgáltatott helyzetben, mivel igazán nem is akartam, hogy anyu szóljon neki, de már nem akartam vele vitába szállni, mert elég nehéz eset, mármint anyu.


Az állást, mint írtam nem is neki köszönhetem, de egyébként sem volt túlzottan segítőkész, ezt az első perctől éreztem. Csak anyu bízott benne.

Egyébként sem ő intézte volna, hanem ő általa a polgármester, aki egy nagyon kedves, közvetlen, intelligens, tisztelettudó ember!


Úgy gondolom a hölgynek erősen kisebbségi érzése van, már akkor is, de a következő dolog után ezt végképp leszűrtem.


Egyszer anyu azzal jött haza, hogy szólt neki ez a nő, hogy lenne egy nagyon jó állás. Gyanús volt nekem, de bíztam benne. Viszont nem értettem, miért anyunak szól, hiszen felnőtt nő vagyok, tudja az emailem, telefonszámom. Ezt megírtam neki, nagyon kedvesen, intelligensen, hogy legközelebb legyen már szíves nekem szóljon, és ne anyunak. Erre jött tőle a válasz, (már ekkor érezhető volt benne a nemtetszés)hogy óóó itt valami félreértés van, mert anyukád szólt nekem, hogy lenne egy állás, és segítsünk. Ekkor finoman elnézést kértem tőle, hogy tényleg valami félreértés történt, ne haragudjon.


Majd ismét jön haza anyu később, és mondja, hogy találkozott a nővel, aki mondta neki, hogy rosszul esett, amit írtam.


Na most kérdem én, egy félreértés volt, melyért elnézést is kértem, ezért meg kell sértődnie? Szerintem még maga a polgármester sem sértődött volna meg ezért!Ráadásul tényleg nagyon kedvesen írtam neki. Mit kellett volna még tennem, talán hasra esnem egy titkárnő előtt?

2021. jún. 1. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!