Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez megfelelt az...

Szerintetek ez megfelelt az etikettnek?

Figyelt kérdés
A házunkban (ahová akkor nemrég költöztünk) lakott egy hölgy, aki a polgármester mellett volt állítólag titkárnő. Én előtte sosem találkoztam vele, hogy ő látott-e valaha, nem tudom, szerintem nem.Tehát személyesen nem ismertük egymást. Anyu többször találkozott, beszélt vele. Épp álláskeresőben voltam akkor, és anyu mondta, hogy beszélne vele, hátha tudna segíteni.A hölgy megadta anyunak a telefonszámát, hogy hívjam föl. Meg is történt, majd rögtön azzal kezdte, kissé fennhangon, hogy szia, azt hiszem tegeződhetünk. Lehet csak nekem tűnik furcsának? Nem kellett volna megkérdeznie, mivel még személyesen nem találkoztunk, hogy tegeződhetünk-e?
2021. máj. 23. 22:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A hölgy idősebb tőlem pár évvel, de ő szerintem ezt nem tudta, esetleg talán fiatalnak találta a hangom. De valahogy úgy érzem ez még sem volt helyes így.
2021. máj. 23. 22:12
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem az etikettel akart foglalkozni, hanem egyszerüen barátságos, közvetlen ember.
2021. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Értem én, de miért ő szabja meg, hogy tegeződhetünk-e, elvégre ő nem felettem álló ember, úgy gondolom.
2021. máj. 23. 22:21
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Valamilyen szinten ismeri édesanyádat. Te a fia/lánya vagy. Szívességet tett vele, hogy megpróbált segíteni. Miért ne tegezhetnétek egymást?
2021. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

1. Feltételezte, te vagy a fiatalabb.

2. Mivel ö tesz szivességet neked, ezért neki van magasabb rangja

3. Tegezödni sokkal egyszerübb, nem olyan merev és öreges.

4. Ha nem tetszik, neked jogodban áll mondani, hogy nem szeretnél tegezödni.

2021. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Ez legyen a legnagyobb problémád, hogy valaki letegezett. Mikor fogjuk már ezt az egész álfigyelmességet és sz*rakodást elengedni végre? Miért kell ezen folyamatosan pattogni. Nem azt mondta, hogy menj a jó k*a életbe, csak kedves akart lenni és egy közeli, feszültség mentes viszonyt kialakítani.


De egyébként igen, mondhatod neki, hogy nem akarod, hogy tegeződjetek. Nem kell rögtén fölé-alá rendeltséget a fejedben kialakítani és bizonygatni, hogy te már pedig nem vagy alatta...

2021. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%
A kérdésed alapján ez nem tegnap történt, hanem régebben. Tényleg ennyire a lelkedbe gázolt, hogy azóta is ezen rágódsz?
2021. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%
Az idősebb személy mindig felajánlhatja hogy tegeződjetek, a fiatalabb visszautasíthatja ha számára kellemetlen. Ha két kb egyforma korú, akkor bármelyikük felajánlhatja. De a fiatal nem ajánlhatja fel az idősnek, akkor sem ha "rangban" felül van pl a főnöke, mert tiszteletlenség.
2021. máj. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem irtam sehol, hogy problema, hogy tegezett. Csupan arra voltam kivancsi masok hogy latjak, erre majd mindenki szemelyes sertesnek vette. Egyebkent nem bizonygatok semmit sem, mert nincs mit. O egy titkarno, en meg egy diplomas allaskereso. Voltam!
2021. máj. 24. 00:14
 10/24 A kérdező kommentje:
7/9 Nem tegnap tortent, hanem tegnapelott. Igy jo? Es nem ragodom! Egy titkarnon!
2021. máj. 24. 00:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!