Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez megfelelt az...

Szerintetek ez megfelelt az etikettnek?

Figyelt kérdés
A házunkban (ahová akkor nemrég költöztünk) lakott egy hölgy, aki a polgármester mellett volt állítólag titkárnő. Én előtte sosem találkoztam vele, hogy ő látott-e valaha, nem tudom, szerintem nem.Tehát személyesen nem ismertük egymást. Anyu többször találkozott, beszélt vele. Épp álláskeresőben voltam akkor, és anyu mondta, hogy beszélne vele, hátha tudna segíteni.A hölgy megadta anyunak a telefonszámát, hogy hívjam föl. Meg is történt, majd rögtön azzal kezdte, kissé fennhangon, hogy szia, azt hiszem tegeződhetünk. Lehet csak nekem tűnik furcsának? Nem kellett volna megkérdeznie, mivel még személyesen nem találkoztunk, hogy tegeződhetünk-e?
2021. máj. 23. 22:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
20%
Azt ugye vágod, hogy a titkárnők nagy részének van diplomája? Te nagyon okos!
2021. máj. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Lehet,de neki nincs! Regen meg nem volt a titkarnoknek! Viszont nem ertem, miert vagy felhaborodva? Egy artatlan kerdest tettem fel, es nekem estek.
2021. máj. 24. 00:56
 13/24 anonim ***** válasza:
72%
Mert lenézed szerencsétlent, közben meg segíteni akart. Nem vagy szimpatikus.
2021. máj. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Egy nő letegez. Ráadásul ő az idősebb. Te meg azzal jössz. hogy neked diplomád van. Mégis mire számítottál?
2021. máj. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
közel 50 éves létemre egy 20 éves "kislány" letegezett. Mondhatnám, inkább jól esett. De egyébként is minden kollégával tegezzük egymást kortól, diplomától függetlenül -kivéve két "nagyfőnököt".
2021. máj. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Na jo, szerintem ezt itt be lehet fejezni, legalabbis en igen. Nem neztem le, csupan annyi volt a kerdesem, hogy helyes volt-e tole, hogy fennhangon, mint egy katonatiszt kozli velem, hogy azt hiszem tegezodhetunk. Nem tudta egyebkent hagy eves vagyok, es meg nem talalkoztunk szemelyesen, ezert kerdeztem helyes volt-e igy? Erre ti nekem estetek, az elso harom valaszolo kivetelevel, ok meg normalis valaszt adtak. Utana celpont lettem, szemelyes sertesnek vettetek a dolgot. Miert vajon? Termeszetesen nem varok ra valaszt! De en itt lezartam!
2021. máj. 24. 06:44
 17/24 A kérdező kommentje:
Raadasul atmentek szemelyeskedesbe, foleg az utolso, nem minositem, megteszi helyettem is!
2021. máj. 24. 06:49
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
Azért ha ismeri anyádat, akkor nagyjából be tudja lőni, hogy hány éves vagy.
2021. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is van diplomám,akkor ezek szerint jogom van letegezni téged...

Nagyon nem értem, hogy a kettőnek mi köze van egymáshoz.

Ne nézz le csak azért valakit mert nem olyan a végzettsége. Attól még ugyan olyan értékű ember.

Egyébként az etikett szerint megkellett volna kérdeznie. De szerintem a 21. századba elkéne jutni oda, hogy ilyeneket elengedünk, és nem kattogunk rajta napokig. Inkabb örülj annak; hogy akkor már van munkád gondolom neki köszönhetően.

2021. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Na, hat ugy latom csak nem marad abba az en csesztetesem. Leirom meg egyszer. Nem nezem le, es senkit sem szoktam. Melyeket irtam csak a durva hozzaszolasokra volt reakcio, melyek kozul mar ketto torolve lett a modi altal. Nem a tegezessel volt bajom, hanem maga a folyamatrol, mintha felettem allna. Egyebkent nem ertem, en ne bantsam a titkarnot, de ti ugy beszelhettek velem mint egy utolsoval. Azert ebbe belekellene gondolni.
2021. máj. 24. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!