Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vegyes hazassagban hol van az...

Vegyes hazassagban hol van az ilyeneknel az arany kozeput?

Figyelt kérdés

En (no) katolikusnak lettem keresztelve, de nem tartom, nem hiszek Istenben.. A baratom gorog ortodox, o vallasos. Mar 3 eve egyutt vagyunk, minden rendben koztunk, de mikor a jovorol beszelunk (eskuvo, keresztelo, husvet es ezekrol a szokasokrol..), en szabalyosan rosszul leszek nehany hagyomanytol. Nagyon szeretjuk es tiszteljuk egymast. En mindig azt mondom, hogy ha nem lenne politika, vallas es penz akkor mindenki boldogan elne.

Hogy hoztatok ossze a kulturalis kulonbsegeket?


2021. márc. 15. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Hát ez bizony kemény próba! Ezért kéri a Teremtő, csak az Úrban házasodj! Vagyis ugyanazt az értékrendet kövessétek. Enélkül mint egy felemás iga, kínkeserves lesz. Vagy húzod őt is, vagy feladod!

Márpedig a hítének a Szent Íráson kellene alapulnia! A hagyományokat és pogány szokásokat a Biblia elítéli. Karácsony, Húsvét stb.

2021. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Karacsonyt, Husvetot en is tartok, de nem jarok templomba, ha templomi eskuvonk lenne akkor tuti ortodox egyhazban, de en megmondanam hogy en miket nem csinalok. A gyerekek esetleges keresztelesenel is megmondanam, hogy meztelenul nem fogja senki martogatni a gyereket.. Ilyenkor van koztes megoldás vagy valamelyikonknek mindig alkalmazkodnia kell a masikhoz?
2021. márc. 15. 18:54
 3/14 anonim válasza:
79%
Vagy mi lenne, ha nem keresztelnétek meg a gyereket, hanem hagynátok, hogy majd ha megérik rá, akkor eldöntse ő, hogy mit szeretne?
2021. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En ezt mondtam, hogy szerintem teljesen felesleges, nem kene eroltetni a gyerekre semmit, hisz az o elete, o dontese. O azt mondta, hogy szeretne keresztelot, de nem zavarna, ha a gyerekek kesobb mas vallast valasztananak vagy nem vinnek tovabb az o vallasat.
2021. márc. 15. 19:09
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Mindegyik ilyen különbséget beszéljétek meg, hogyan fogjátok csinálni.

A papnak tiszteletben kell tartania a döntéseteket.

Kereszteléshez nem kell feltétlenül mártogatni a gyereket, létezik a homlok megkenése is. Amúgy is az a lényeg itt, hogy hogyan nevelitek.

2021. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem a hajamat ontottek ugye a katolikus szertartas szerint. Ortodoxban van ilyen, hogy "megkenik"?
2021. márc. 15. 20:34
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Kérdezzétek a papot.

Aztán olyan keresztelőre vigyétek, amelyik megfelelő.

Amúgy én is úgy tartom, hogy keresztelni 18 év felett kellene.

2021. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, az o dolga, o kell valasszon nem mi. :)
2021. márc. 15. 20:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Vegyes házasságban arany középút nincs. Rendszerint az egyik (az asszony) betörik a másik akarata alatt.
2021. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hat az enyem biztos nem fog, en tul makacs vagyok ahhoz. Nem vagyok feminista vagy ilyenek, de mindkettonknek egyforma joga van.
2021. márc. 24. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!