Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen jelentéssel bír a...

Milyen jelentéssel bír a távol-keleten illetve Magyarországon egy ajándék arany nyaklánc?

Figyelt kérdés

Van egy kínai barátnőm és szeretném meglepni valamivel ami megmarad örökre, ezért gondoltam egy nyakláncra. Nem akarom még megkérni a kezét, mert félek, hogy elijesztem. Közel egy éve járunk. Kacérkodok a gondolattal, hogy megkérjem, de még szeretnék várni egy kicsit. Azért érdekelne a magyar etikett is e téren, mert lehet hogy Ő utánaérdeklődik, hogy nálunk mi a szokás és őszintén bevallom nektek, hogy a magyar etikettel sem vagyok tisztába. A lényeg, hogy nem szeretném, ha olyan ajándékot adnék neki ami bármelyik kultúrában is valami olyant jelent ami ellentétes az iránta tanúsított érzéseimmel.

Az irreleváns, sértő és kötekedő hozzászólásokat törlöm!

A hasznosaknál viszont megy a zöld gomb.

Köszönöm.



2015. nov. 11. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Az irreleváns, sértő és kötekedő hozzászólásokat törlöm


Te nem tudod kitörölni, Max jelenteni.

2015. nov. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Adj személyes jelentésű ajándékot és akkor nem fog mást jelenteni.

Egyébként sem tudom elképzelni, hogy ezzel meg lehet valakit bántani. Személyesen kell átadni és megindokolni.

2015. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs no aki ne orulne egy nyaklancnak. A lancnak maganak nincs szimbolikus jelentese, a rajta fuggo medal viszont mar birhat ilyen tulajdonsaggal, pl eltort sziv, aranytegla, vallasi jelkepek stb Szerintem ezeket keruld. Egy ugyesen, otletesen kapcsolt szemekbol allo, medal nelkuli lanc szerintek nagyon szep ajandek. Sok sikert.
2015. nov. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# ggabriella, lucifer


Na-na, azért csak óvatosan. Igaza van a kérdezőnek, hogy elővigyázatos.


Még nálunk is, ha egy nőnek bármilyen ékszert ajándékozol, az már első lépés az eljegyzés felé. Régen ez volt az illem.


Más kérdés hogy ma már ezt sokan nem tudják. Mások viszont tudják, még a fiatalok között is, és ebből lesznek a félreértések. Volt már ebből kellemetlenség az ismerősi körömben is.


# Kérdezőnek


A leghasznosabb az lenne, ha lenne egy veletek egykorú kínai férfi ismerősöd, aki ebben fel tud világosítani, hogy náluk hogy is van ez. Ha még nincs, szerezz be egyet. :)

2015. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!