Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezen te megsértődnél?

Ezen te megsértődnél?

Figyelt kérdés
- Sziasztok, ma megyünk felétek beugranánk hozzátok, ha nem zavarunk. - Ne haragudj, de jelen helyzetben nem fogadunk látogatókat, főleg, hogy XY eladó egy nagyáruházban, én pedig kisbabát várok.
2021. márc. 13. 09:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%

Hát, az "hogy XY eladó egy nagyáruházban" igen röhejes kifogás és onnantól tökmindegy, hogy terhes vagy e, vagy sem.

A sértődést elkerülendő ésszerűbb lenne vagy lett volna csak a mondat első részét használni. "Ne haragudj, de jelen helyzetben nem fogadunk látogatókat" vahy simán a "Jelenleg nem alkalmas"

2021. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Miért röhejes, az hogy rengeteg emberrel kerül kapcsolatba egy nap?
2021. márc. 13. 09:55
 3/38 anonim ***** válasza:
87%
Vagy XY a látogató és nem a partner? Úgy értelmeztem, a partnered eladó. Na mindegy, akkor is tartom, elég a nem fogadunk látogatókat. Nem kell tulmagyarazni
2021. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
XY a vendég barátnője
2021. márc. 13. 09:55
 5/38 A kérdező kommentje:
Nem, bocsi, akkor nem voltam egyértelmű. Mi home office-ban vagyunk.
2021. márc. 13. 09:56
 6/38 anonim ***** válasza:
92%
Oke, félre érthető volt nekem. Nem kell így kiemelni, így sértő lehet. De nem kell magyarázkodni.
2021. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
Én nem. Teljesen megérteném,hogy kisbabát vársz és félsz is í vírustól (jogosan is).
2021. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%

7!


A gond csak az, hogy neked nyilván eszedbe se jutna látogatóba menni. Akinek eszébe jut, az meg is fog sértődni egy ilyenen.

2021. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
60%
Megértettem volna ha csak annyit mondasz, hogy ebben a helyzetben nem fogadtok látogatókat, mert babát vársz de te külön kihangsúlyoztad, hogy xy olyan helyen dolgozik, ahol sokan megfordulnak így az jön le, hogy ő az oka annak, hogy nem mehetnek. Én is megsértődtem volna ha ilyen goromba módon hozzák a tudomásomra, hogy nem kívánatos személy vagyok. A kevesebb néha több.
2021. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Én minden különösebb részletezés nélkül csak annyit mondtam volna/mondanék, hogy most nem alkalmas, majd valamikor máskor találkoztok.
2021. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!