Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett szokás, hogy a...

Miért lett szokás, hogy a közösségi média felületeken nem válaszolunk a másiknak?

Figyelt kérdés

Szomorúan tapasztalom, és olvasom mindenhol, hogy akár privátban az ismerőseinkkel, barátainkkal is ezt csináljuk, de az emberek javarésze a társkeresőkön is, "látta" vagy meg sem nyitja az üzenetet, de többnyire értesítőből elolvassa mindenki.

Bevallom, nagyon ritkán én is csinálok ilyet, de pár óra után szinte mindig válaszolok.

Van mikor egyszerűen nincs kedvem, és bár semmi egyéb elfoglaltságom nincs, de órákig nem válaszolok.

De nem napokig, és nálam ez tényleg ritka.

Ha esetleg nem tudok rá mit mondani, mert olyat ír valaki, akkor is legalább reagálok valamit, egy emojival vagy hasonló. (nyilván ha egy lezárt beszélgetés ami úgy végződik, hogy "szia vagy rendben, oké" azt nem de azt gondolom nem is kell lereagálni)

Sőt nekem úgy akad néhány "barátom" akik többsége egymástól függetlenül is azt csinálja, hogy kérdezek valamit, például: holnap kajálunk valamit délután?

És akkor meg se nézi, nem olvassa el, közben látom, hogy többször is elérhető, majd másnap valami tök más random témával ír rám.

Ezt azért teszi mert nem ér rá, vagy nem akar, de ettől besz*rok, hogy nem azt írja, hogy "holnap nem jó" vagy bármi, hanem onnét tudom hogy nem a válasz, hogy nem nézi meg.

Ez pedig vicc kategória szerintem.

A barátot direkt tettem idézőjelben, én többek között emiatt nem tartok számon senkit sem ezzel a jelzővel.

A szomorú pedig az, hogy nem egyedül vagyok ezzel, mert akár kommentekben, akár posztokban, mémekben is ebből csinálnak poént sokan, vagy másoktól is olvasok hasonlókat.

Ugyan ez a késleltetett válaszadás, mikor tudom, hogy az illető nem tud létezni a telefonja nélkül, 0-24-ben a kezében van, de direkt később válaszol, hogy fontos és elfoglalt embernek tűnjön.

Ez miért jó?Engem tényleg annyira idegesít, hogy többször is elgondolkoztam, hogy törlöm magam a francba ezekről a közösségi felületekről, mert úgysem lehet kommunikálni az emberek nagy részével.

Csak sajnos munkahelyi csoport is van, ahol azért fontos infókat osztanak meg a hétköznapjaimat érintően, de még nem kizárt, hogy oda egy fake profillal belépek, és azon keresztül felveszem a kapcsolatot azzal az 1-2 emberrel akivel tudok érdemben beszélgetni.



2021. febr. 11. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy az emberek nem arra vannak tervezve, hogy 24/7 állandóan a másokon csüngjenek és folyamatosan rendelkezésre álljanak. Szükségük van énidőre, pihenésre, kikapcsolódásra, esetleg gondolkodásra, hogy mit válaszoljanak, mert nem mindenki szeret egyből odalökni valami személytelen választ úgy, hogy csak felületesen olvasott bele az előző üzenetedbe. Ez mindig is így volt, és csak az utóbbi 10 vagy nagyon max 15 évben lett elvárás egész álló nap a neten lenni és rendelkezésre állni másoknak. A legtöbb ember ezt nem tudja teljesíteni, mert egyszerűen nem erre való az emberi agy, nem így működünk.
2021. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt remélem te sem hiszed el :D
2021. febr. 11. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még páran, akik a neten kívül is élnek közösségi életet, olyanok is vannak, akik nem lógnak egész nap a neten, meg persze vannak szép számmal, akik azért nem válaszolnak, mert bunkók, lusták vagy tahók.
2021. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted nálad miért van az, amit te magad írtál, hogy "nincs kedved" válaszolni, pedig semmi elfoglaltságod nincs? Azért, mert időnként téged is leterhel mentálisan, hogy folyamatosan kapcsolatban kell lenned másokkal és elvárják, hogy mindig mindenre azon nyomban reagálj. Hogy kinél mennyi időnként jelentkezik ez, és meddig tart, az személyenként változó. Valaki introvertáltabb, valaki kevésbé.
2021. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de nekem koránt sem az az elvárásom, hogy perceként írjanak.

Csak mikor 8-10 óra múlva válaszol, vagy napok múlva, egy egyszerű eldöntendő kérdésre azt nem hiszem el, hogy olyan nehéz.

Meg a legtöbb embernek 0-24-ben ebédnél,társaságban mindig mindenhol a kezében a telefon, ezt meg lehet figyelni az utcán is, még vezetés közben is azt nyomják.

De amikor az a kérdés, hogy miért nem válaszol akkor "nem volt nálam a telefon".

Persze, miközben egy lépést sem tesz nélküle.

Általánosítás, mert ahogy írtátok van aki valóban elfoglalt, de a nagy többség nem.

Az, hogy valaki néha nem válaszol, csak 2-3-4 óra múlva az egy dolog, nem ezekről az emberekről beszélek.

2021. febr. 11. 11:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is gyakran a kezemben van a telefon. De amikor olvasok, filmet nézek, játszok vagy bármi mást csinálok, akkor hiába látom az értesítést, nem fogom nézegetni az üzeneteket, mert épp mással foglalkozom. Hanem csak mondjuk órák múlva nézem meg. Az is előfordul, hogy csak másnap, mert mit tudom én közbejön valami, ami miatt elfelejtem stb. Nem ügyfélszolgálat vagyok, hogy garantáljam az x órán belüli választ. Akkor válaszolok, amikor válaszolok. Ha nem tetszik, beszélgess olyanokkal, akik amint megnézik, azonnal odalöknek neked valami szmájlit, miközben amúgy fel se fogták, amit írtál.
2021. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én régen egyből megnyitottam, amit írtak nekem, de most már van, hogy 3-4 nap után írok vissza valakinek.

Ennek igazából nincs oka, nincs sok kedvem visszaírni.

Inkább várok pár napot és írok tartalmas választ, mintsem hogy egy szavas válaszokat írjak.

Nyilván valakinek egyből visszaírok, igazából attól is függ érdekes e, amit írXD. A közeli barátaimnál a max. válaszidő 1-2 óra, nem mondanàm olyan soknak

2021. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik oka LEHET (tiszt. a kiv.), hogy sokan nem érzik a neten keresztül, hogy az ott lévő infó mögött milyen személy áll, milyen kapcsolatban van vele. Olyasmi, mint mikor TV-t nézünk, és mikor köszön a bemondó, nem köszönünk vissza neki. Ez természetes, de elképzelhető, hogy egy monitoron keresztül olvasva ugyanígy elveszti a személyes kapcsolatot, nem érzi magát a kontaktust, csak úgy olvassa, mint egy cikket vagy más infót. Élőszóban megvan az a kulturális késztetés, hogy ha beszélnek hozzánk, akkor reagáljunk. Neten keresztül ez a késztetés gyengülhet.
2021. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkinek szoktam válaszolni. Viszont én is tapasztaltam már, hogy nem válaszolnak.☹️
2021. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!