Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy akinek...

Miért van az, hogy akinek fertőző betegsége van annak nem egyértelmű, hogy amíg meg nem gyógyul nem megy uszodába?

Figyelt kérdés
ismerek olyan embert(és hallottam is többről), akit marhára nem zavar, ha beteg, azaz valamilyen fertőző betegsége van. pl hüvelygomba, lábgomba, bármilyen bőrbetegség. nem, fogja magát és elmegy uszodába. épp nemrég olvastam egy kérdést, hogy körömgombával mehet-e uszodába? mondván, hogy majd nem zuhanyzik. nem evidens mindenkinek ez,de tényleg? olyat is láttam már, akinek vastagon hámlott a bőre, de nem leégéstől, hanem kiütései voltak és vígan pancsikolt. az nem a minimum illem része, hogy amíg fertőző betegségem van nem megyek nyilvános fürdőbe, csak meg meggyógyultam?
2010. aug. 11. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kérdező!!! Sajnos az emberek csak magukra gondolnak, az eszükbe sem jut, hogy hány embernek adhatják át így a betegségüket. Ez alap intelligencia lenne...Ilyen önzőek manapság, "jaj, hát meleg van...most üljek otthon strand helyett?" Igen!

Én is olvastam azt a kérdést amit írtál....hát szánalmas.

2010. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

* Olyat is láttam már, akinek vastagon hámlott a bőre, de nem leégéstől, hanem kiütései voltak és vígan pancsikolt.


Egyrészt ez még nem biztos, hogy fertőző betegség. Nekem pl. ekcémám van, néha undorító kiütések jönnek ki rajtam és vastagon hámlik le a bőröm. Viszont az ekcéma nem fertőző (a bőr allergiás kiütéses megbetegedése). Nem kell rögtön elkönyvelni az embert fertőző betegnek.


A többire nem tudok választ adni, csak ennyit akartam elmondani.

2010. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát igen. erre beírják válasznak, hogy mivel úgysem ellenőrzi senki sem és más is megy, hát akkor minek mondjon le a vízről. hihetetlen.
2010. aug. 11. 13:40
 4/10 A kérdező kommentje:
jó, nem feltétlenül fertőző, de mennyire gusztusos, ha valakiről vastagon hámlik a bőr az uszoda vizében? én nem is igen járok épp ezért és tudom, hogy közösségi hely, ez van és sokan olyanok is vannak, akik pl nem tudják hogy épp hüvelygombájuk van, de könyörgöm, ha valaki tudja magáról, legalább akkor illene foglalkoznia vele.
2010. aug. 11. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy gusztustalan, hidd el nekem se egy élmény, az ahogy a bőröm néha kinéz még csak egy dolog... Az a probléma, hogy nehezen kezelhető, és gyakran kiújul. Nekem volt olyan, hogy nyár elejétől őszig szenvedtem vele. Hiába mentem el a bőrgyógyászatra egyszerűen magasról les*arták. Annyi volt, hogy adtak egy kis üveg krémet ami kb 3 napig volt elég... Most akkor egész nyáron penészedjek itthon? :)


Az meg, hogy tudja magáról, hogy fertőző és mégis lubickol... Akinek van egy kis esze szerintem ilyen esetben kihagyja a fürdőzést. Egyrészt azért mert valószínűleg az ő gyógyulását is hátráltatja, sőt még súlyosbíthatja is, másrészt tényleg egy picit oda lehetne figyelni a körülöttünk lévő emberekre is. Viszont biztos vagyok benne, hogy sokan nem foglalkoznak vele!

2010. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen pl. a vízbe pisilés...

A legtöbb ember lusta kimenni a vízből és inkább képes bele engedni, sajnos ezt se lehet igazán kiszűrni, ahogy a fertőző betegeket se :S Pedig szerintem ez is iszonyatosan undorító.

2010. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én pikkelysömörös vagyok (hámló és vörös kisebb nagyobb foltok) és pont ezért nem mehetek úszodába, strandra, mert elítélnek.

Nem fertőző, de nem is gyógyítható, HA szerencsés vagyok tünet mentesíthető.

Szerintem nem lenne azzal gond, hogy azt is beengedjék, aki beteg, de nem fertőző, csakhogy sokan ki vannak ezért akadva, mert ronda és gusztustalan. De ezek is mi vagyunk és fájó dolog, hogy ilyenért is tiltva vagyunk. (pedig aztán nem beteg emberek is tudnak rondák és gusztustalanok lenni külsőleg ugye, de az más)

A Balatonon is beszóltak nekem, de az Istenit, nem mehetek hosszú ruhában fürdeni nyáron! Nekem is van jogom a döglesztő melegben úszkálni!


Aki fertőző beteg, az meg ne menjen, ez egyértelmű.

20/L

2010. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"...amig nem gyógyul meg..." Lehet hogy pont ezért ment a hülyéje gyógy-fürdőbe :D
2010. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a gyógyfürdők nem gombára vannak. ráadásul úgy általában az uszodákra, strandokra értettem. ezek szerint ez másokat nem zavar.
2010. aug. 12. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert kiakarják irtani az emberiséget!!! >:D
2010. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!