Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatalabb letegezhet idősebbet?

Fiatalabb letegezhet idősebbet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Frissen végzett, pályakezdő óvónő vagyok (22 éves). Jövőhéten lesz az első szülői értekezlet,amin részt fogok venni. Az összes szülő idősebb, mint én, azonban a legtöbb óvodában ahol a tanulmányaim alatt jártam azt tapasztaltam, hogy az óvónők tegeződnek a szülőkkel, ezért szeretnék én is. Szerintetek gáz felajánlani fiatalabbként a szülőknek, hogy tegeződjünk? Ti, szülőként/idősebbként ezt hogy fogadnátok?
2020. aug. 24. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Csak ha az idősebb felajánlja.


Ez a tegezésmánia idióta amerikai erőltetett "szokás".

2020. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem gáz, ne tegezz le olyan embereket, akiknek akár a lánya is lehetnél (nagyszülőkről nem is beszélve). Egyenként meg nyilván nem szelektálhatsz, hogy “Minden 30 év alattinak szeretném felajánlani, hogy tegeződjünk”. Nyilván ha a főnökük lennél, akkor más a helyzet, de itt nem ez áll fent.

Nem kell mindenhol tegeződni, nem lesz semmi baj, ha megmarad a magázódás, attól még lehet kötetlen a hangulat és a szülők is fognak benned bízni ugyanúgy.

2020. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
#1 pont hogy a középkorban Magyarországon mindenki tegezett mindenkitt, nem létezett a magázás...
2020. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
23 éves vagyok, gyógypedagógusként dolgozom, óvodába is szoktam menni fejlesztő órákat tartani. Én nem szerettem volna felajánlani nálam akár jóval idősebb szülőknek a tegeződést, de már szinte mindenkivel tegeződöm, mert vagy ők felajánlották vagy ők simán letegeztek, és akkor én is visszategeztem őket. Szerintem jobb így, mert valaki személyes sértésnek élheti meg, ha egy fiatal felajánlja a tegeződést, nem érdemes már itt elrontani a jó viszonyt. Szerintem alakulni fog ez magától, főleg, hogy ti napi szinten fogtok találkozni.
2020. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
60%
Szülőként örülök, ha az óvónő - akármennyi idős is - felajánlja a tegeződést. Sokkal közvetlenebb így a viszony és ez fontos a gyerek miatt. Az ovis gyerekek szülei nem hiszem, hogy annyira idősek, hogy zavarná őket a tegeződés felajánlása. Ha mégis, nem muszáj elfogadniuk. Nagyszülőnek viszont ne ajánld fel a tegeződést!
2020. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Aki a középkori viszonyok között óvónő, az tegeződjön a középkori szokások szerint.

De Brunszvik Teréz biztos nem tegeződött a gyerekek szüleivel, amikor elindította a kisdedóvókat.

Szerintem a mai friss óvónők nem elég tanultak a nyelvi érintkezésben, és csak kényelmi alapon akarnak tegeződni.


Arról ne is beszéljünk, hogy hivatalos személyként helytelen a neki igazából alárendeltekkel tegeződő viszonyt tartani. Hiszen az óvoda KÖTELEZŐ, és a szülőnek nincs választása, a gyereke meg ki van szolgáltatva az óvónőnek, az óvodának.

Muszáj elfogadnia a tegezést, nem tud mit csinálni, mert FÉL, hogy kitöltik a gyerekén.

Egyszerű pszichológia, és az óvoda kihasználja a hatalmi helyzetét, ha akár a szülő "ajánlására" is bevezeti a tegező/kényszerbaráti viszonyt.

2020. szept. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 igen az nekem is feltűnt, hogy valaki írta hogy olyanokat letegezni aki az anyja lehetne... Hát azért nem gondolom hogy olyan idősek a szülők. 22 éves... Akkor átlagban 40+osnak kellene lenni a szülőknek, szerintem ez így nem fedi a valóságot.


#6 ebben van egy kis üldözési mánia, és alárendeltség/kiszolgáltatott érzet a saját részedről. De nem fogják piszkálni a gyereket ha a szülő nem engedi meg hogy tegezze őt az óvónő.

Kérdező. Szerintem ne ajánld fel, mert lehet rossz néven veszik. Majd idővel úgyis alakul és lehet ők fognak megkérni hogy tegeződjetek. Pl személyes tapasztalat és vélemény, hogy a kevés korkülönbségnél nem szeretem a magázást, hacsak nem valami nyomós ok van rá. Szerintem egy 5 10 éves korkülönbségnél macera és felesleges szenvedni a magázással. Pl mi nemrég voltunk egy hotelben ahol a recepciós magázott, nyilván nállunk ez protokol, de én megmértem hogy tegeződjünk ha lehet mert annyira létidegen volt az egész. Mondta hogy persze neki is könnyebb úgy. De nem is értem sokszor ezt a "kikérem magamnak hogyha letegeznek." Jó nyilván egy 70 évest nem fogok én sem tegezni, de basszus 22 vagyok én is és volt hogy egy 35 éves nő lehorott mert sziát köszöntem neki...azért szerintem hülyeség és kukacoskodás. Nem mindegy hogy azt mondom neki aztán hogy akkor" menj a pics@ba" vagy "menjen a pics@aba maga"? ... Nem azon múlik hogy valaki tud e tisztelettudóan beszélni a másikkal hogy tegezi vagy magázza.

2020. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy “kis túlzással akár a lányuk is lehetnél”, nem tudom, miért kell belekötni. Rengetegen szülnek ma már 30 felett, a 35 sem nagyon ritka. Ha már muszáj ezen fennakadni, a “kis túlzást” is észre lehetne venni.

Lehet középkorinak meg nem tudom, minek gondolni, de szerintem egy 22 éves ne tegezzen le automatikusan csak úgy egy 33-35 évest sem. Fordítva meg nem nagyon láttam még, hogy az akármilyen korú szülő letegezi rögtön az óvónőt, esetleg akkor, ha tényleg egykorúak. Ezzel nem is lenne baj, de mint írtam, elég fura lenne, ha megszólalna a kérdező, hogy “minden 30 alattinak szeretném felajánlani a tegeződést”.

2020. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a kettes vagy, a "kis túlzás" - sehol nem láttam, de ne haragudj nem sértések szántam. Plusz igen én is írtam hogy egyéni vélemény az enyém, de szerintem se tegezze le mert nem valószínű hogy mindenki jó néven veszi. Egyébként meg szerintem egy 35 éves nagyon fiatal ahoz hogy kikérje magának a magázást. De leírom a konkrét példát ami velem történt és ami miatt megformáltam ezt a véleményt.

Álltunk a boltban sorba, gyerekkel a kezemben (igen 22 évesen), férjem mellettem. Megláttam anyukám barátnőjét akivel nekem ugyan nem szoros a kapcsolatom és nem nagyon beszélgettünk soha. De mivel ismerős ezért kedvességből oda köszöntem egy sziát egy mosoly kiséretében mire ő leteremtett hogy mit képzelek én, nem őriztünk együtt libát. Kérdeztem hogy nem ismert meg? Mondta hogy de. Ha nem tudta volna rólam hogy 22 vagyok simán köszönt volna szerintem, annak tekintetében hogy a gyerek miatt többnek nézett volna. Szerintem ez bunkóság volt a részéről. Még ha nem is tetszik neki akkor is lehet normálisan beszélni a másikkal. És még mindig nem voltam olyan tiszteletlen mint sok fiatal aki bárkinek oda bök egy helót legyen az akárki.

2020. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, valóban nem kis túlzást írtam, hanem “akár”-t. Mondjuk ilyen tekintetben ugyanaz, nem azt írtam, hogy mindenkinek lehetne a gyereke. De sokaknak, mert tolódik ki egyre jobban a gyerekvállalás kora. Részemről meg nincs rendben, hogy 35 éveseket rögtön tegezzen alig huszonévesen (pedig én is utóbbi korosztályhoz vagyok közelebb).

De a te ismerősöd meg valóban bunkó, udvariasan is lehetett volna szólni, hogy “nem szeretném, ha tegeznél/tegeződnénk, ha nem gond, nekem kényelmetlen”.

2020. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!