Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kéne megfogalmazni egy...

Hogy kéne megfogalmazni egy ilyen e-mailt?

Figyelt kérdés
Szóval szerintném kilövetni a fülem, jobban mondva két plusz lyukat szeretnék az egyik fülcimpámba. Már mi is néztem egy szalont, ahol ezzel foglalkoznak. Viszont az a problémám, hogy anyu nem engedi, én meg 17 vagyok még, és először meg szeretném tudakolni, hogy vállalnak-e szülői beleegyezés nélkül. Hogy illene megfogalmaznom egy elsősorban ezzel kapcsolatos emailt?
2020. júl. 15. 22:46
 1/8 anonim válasza:
82%
18 éves kor alatt kitöltött szülői beleegyező nyilatkozat kell.
2020. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is erre a válaszra számítok, de azért jó lenne biztosra rákérdezni inkább. :)
2020. júl. 15. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem szalonfüggő, hanem központi szabályozás, ezért biztos lehetsz a válaszban.


De tessék, tipp: kérdezz fordítva. Arról èrdeklődj, hogy van-e fix formanyomtatvány, vagy mi a szülői engedély módja, ha 17 évesen akarsz menni.

Ha mesébe illő szerencséd lesz, akkor az lesz a válasz, hogy hagyd csak, nem kell semmi.


(Zárójel: én nem is mennék olyan helyre, ahol nem foglalkoznak a szabályokkal.)

2020. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Miert erzed ennek szuksegesseget?

Inkabb azaon gondolkodj szerintwm, hogy vajon miert nem engedik... es vajon miert van erre kiszabott korhatar.. ami egyebkent sztem alacsonyan is van

2020. júl. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát anyu azért nem engedi mert neki nem tetszik, és szerinte feltűnő. Ami vicces, mivel a másik fülemben már van plusz két fülbevaló, bár azokról is nehéz volt meggyőzni..
2020. júl. 16. 10:06
 6/8 anonim válasza:
#1 vagyok. Akkor valószínű hogy meg tudod győzni újra. Azonban sajnos törvényi előírás a szülői beleegyezés.
2020. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem látok sok esélyt, mivel az előző alkalmakkor az egyiknél másfél évig győzködtem, a másiknál hónapokig. És aztán egy harmadikról is meggyőztem, amit két évvel ezelőtt nyárra ígért, és azóta sem voltunk, és most hogy szóbahoztam ismét vérig sértődött. Viszont most semmi kedvem hónapokig még évekig győzködni, mert hiába töltöm be a tizennyolcat, az a baj neki az a mentalitása, hogy ő addig meg fogja mondani, hogy mit csináljak, ami itthon lakok. Csak akkor már jogilag semmi nem áll az utamba, csak itthon kell tudnom elrejteni... Mindenesetre most inkább az a terv, hogy jövőhét csütörtökig győzködöm, ha nem jön be megírom az e-mailt, ha vállalják akkor megcsinálom a beleegyezése nélkül, ha nem, akkor várok a 18 szülinapomig, ha addig anyu nem megy bele, akkor meg akkor csinálom meg nélküle.


Már csak az a kérdés, hogy hogy fogalmazzam meg az emailt. Nem tudom, hogy illik ilyenkor kezdeni a köszöntést, meg a megszólítást?

2020. júl. 16. 10:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt X szalon (vagy Kedves Piercer, ha konkrét személynek írsz)

Arról szeretnék érdeklődni, hogy...

Köszönettel, te.

2020. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!