Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Ez a nő dolga/feladata" csak...

"Ez a nő dolga/feladata" csak szerintem nem szabadna egy gyereknek ilyennel tömni a fejét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon gyakran felidegesít engem ez a kijelentés és úgy érzem, ki kell írjam magamból..

Én kiskorom óta megkapok ilyen mondatokat a családban, ami azt eredményezte, hogy nem szeretek nő lenni és kb. 14 éves korom óta háborogtam a világ ellen, hogy ez így mennyire "igazságos". Egy pszichológus ismerősöm azt mondta soha nem mond ilyet a gyerekeinek, mert a lány úgy fogja érezni, különbséget tesz közte és a kisfia között. Ma már munkamegosztás van, mert a nő is tanul/dolgozik, és ezt tilos a lány orrára kötni! És tényleg mindkét gyereke egyenlően besegít.


Én még így készülődések alatt is megkapom,ami nagyon rosszul esik.. Segítek mindig egy csomót a ház körül, holott ha 1x valami nem csillog villog rokonostul megkapom,hogy "Ez a nő dolga ám! Segítened kell itthon!" én meg pillázok hogy egész nap azt csinálom,mégis ezt kapom. Bátyámmal mindig is kivételezés volt picit ilyen szemponból. Mert "ne ő csinálja, ő férfi" (lerohad a keze gondolom) jó de akkor mit csináljon??:D És nem haragszom rá mert nem tehet róla.. De itthon egész nap szinte semmi dolga. Ez nagyon igazságtalan és szerintem betokozott felfogás. Biztos nem engedném,hogy a lányom 2x annyi mindent csináljon csak mert "te vagy a lány" hát "kösz anya tényleg én választottam ezt nyilván". Ez bennem annyira mély sebeket hagyott, hogy gyereket sem szeretnék például.. Egyből mindenhol azt érzem alsóbbrendűként vagyok kezelve, hiába gürüzöm 2x annyit mint egy férfi, volt hogy sírtam is emiatt..


Lehet igaza van az ismerősömnek és ez ilyen gyerekkori dolgokra/megkülönböztetésre vezethető vissza? Ti mondtok ilyet valaha a gyermeketeknek?



2019. dec. 24. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen igazad van. Ha van fiad, arra is tanítsd meg, hogy ne engedje a lányokat maga elé, hiszen egyenrangúak. Nőnapra senkinek ne adjon ajándékot, mert az diszkriminatív. Azt is mondd meg a diadnak, hogy ha Zsófi csúfolja, ugyanúgy húzzon be neki egyet, ahogy Zsoltinak tenné! Anyák napján csak akkor fogadj el ajándékot a gyerekedtől, ha megígéri, hogy az apját is köszönti majd apák napján. Továbbá követled a kormánytól, hogy ne csak a 4 gyermekes anyák kapjanak élethosszig adómentességet, hanem a 4 gyermekes apák is. Nagyon örülök, hogy vannak olyan felvilágosult emberek, mint te, akik a nemek egyenlőségét hirdetik. Melletted állok!
2019. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ezekre ez mennyire vonatkozik amit írtál, de valahol egyet értek veled. Bár abban semmi nehézséget nem látok, hogy előre engedek valakit :D ez vicces. Ez nem ide sorolható. Ez feladatokról szól, nem etikettről. Asztalnál se fingok oda ugye.. Nőt meg egyértelműen nem ütünk meg,ez biológiai adottságunknál fogva törvényszerűen így van! Ez sem ide sorolandó. De az hogy ne mosogass vagy fogj egy seprűt férfi létedre naaa.. Sok pasi ismerősöm megcsinálja mert úgyett nevelve, respect. Azért érezzük hogy ez nem ugyanaz.
2019. dec. 24. 18:25
 3/15 A kérdező kommentje:
Uh bakker nem én pontoztalak le ennyire bocsi
2019. dec. 24. 18:28
 4/15 kojee ***** válasza:
79%
Szerintem igazad van, èn mint fèrdi ugyan úgy vègzek háztartási munkákat.Ha azt akarom,hogy viszonylag tisztaság legyen otthon, akkor tenni kell érte, ès nem arra várni,hogy majd valaki megcsinálja. A feleségem is megfogja az ecsetet ha festeni kell... . Persze vannak olyan dolgok amikhez jobban èrtek, meg fizikailag is jobban bìrom, azt nem fogom ráhagyni, de valamiben meg ő a kompetens, azt csinálja
2019. dec. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jaa de az adómentességes résszel sem értek egészen egyet.. Nézzük csak:


Átlagosan több fizetést kapnak a férfiak. Nem nekik kell szülési szabadságra menni, hanem a nőnek, akit utána sanszos hogy vissza sem vesznek a pozícióra.. Munka nélkül maradhat. Átlagosan elmondható az is, hogy az anyák többet költenek gyermekeikre (pl. nálunk is így van). A férfi hordja ki azt a 4 gyermeket..?(: Tudod a terhesség már maga a szülésről nem beszélve nem egy leányálom, nem jókedvedből mész el a szabira sem. Plusz az állam igy ösztönzi a nőket családalapításra, melynek a hiánya szintén visszavezethető arra, hogy a jelenlegi életkörülményeket tekintve egy családban a nőnek is dolgoznia kell, amellett pedig nem tudna ellátni 2 vagy több gyermeket az apa segítsége nélkül.


De már elkanyarodnánk a témától nem vagyok femináci, hanem egy realista ember nem szeretek ilyenekről beszélni mert sosincs jó vége én meg békében szeretek lenni midenkivel!

2019. dec. 24. 18:38
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 nagyon nagyon büszke vagyok az ilyen férfiakra tényleg! Tiszteletem a feleséged szerencsés nő(:
2019. dec. 24. 18:39
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Mérgező felfogás, hogy csak a nőnek való a házimunka, a kisfiúkat is ugyanúgy nevelni kell a háztartásban való részvételre. Normálisabb családoknál alap, hogy nincs nemi megkülönböztetés. Bár nekem csak lánytestvérem van, unokatestvéreim mind fiúk, és őket is mindig bevonták a háztartásba stb.


És igen, megértem, hogy fáj neked. De ne hagyd magad, szólj vissza, ordibálj, ha kell! Harcolj magadért! Párom nevelőanyjától én is kaptam hasonló beszólásokat, kiálltam magamért, mert tudtam, hogy muszáj. Ne legyél "jókislány" alkat, emelkedj felül ezen.

2019. dec. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Ne valogass, felsohbrendu vagy nokent epp ezert kell neked sokkal(!) tobbet csinalnod, amit regen ferfi munkanak hivtak azokat is es a noi munkakat is

ha egeszseges vagy birnod kell, lehet testi vagy szellemi/lelki bajod

ha nincs akkor csak nyafogsz ahogy irtak

hosszan, nagyon sokat lehetne irni errol,

sokmindentol fugg mit muszaj megtenned es mit megsem,

ahogy az is hogy nincs normalis csaladod, eleted, kapcsolataid

nem is ertem

tehat vagy csak nyafogsz, mert tul jol megy dolgod, vagy valoban komoly gondjaiTOK vannak, amit valahogy meg kell oldani

nem fogok mindent a szadba ragni, szerintem eleg ertelmes vagy eddigiek alapjan

ja most hogy irtam szolok, a noknek jobban es tobbet kell gondolkodnia is


ez van

az igazabol pozitivum, ha butanak es gyengenek tartjak ferfiak oket,

ha meg nem tudod miert majd megtudod

ha talalkozol egy ferfival aki olyan normalis mint te es rajosz hogy mennyire jo es tokeletes minden, semmit nem valtoztatott ezen a modern "egyenloseg" felfogas jobb iranyba, inkabb csak rontott

meghozza pontosan, nok szemszogebol!


Xy4

2019. dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
#18.38 Tehát ahol a nőknek előnyük van, az szerinted jól van úgy, de legyen egyenlőség. Világos. Megnyugtat, hogy nem vagy femináci. Természetesen azok sem, akik lepontoztak.
2019. dec. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9

kevered a szezont a fazonnal.


Az, hogy előre vagyok engedve egy ajtóban nem juttat engem semmivel sem előrébb. Épp eszű ember senkit nem ütöget meg, nem hogy nőt. Képzeld soha nem ütötte meg férfit. De a testi felépítésünknek semmi köze ahhoz, hogy mi a "feladatunk" és mi nem. Ezt nem lehet így bekategorizálni, de nem akarod érteni. Téged az hátrányban részesít, hogy engem beengedsz egy ajtón? Nem hiszem.. Vagy az, hogy nem üthetsz meg? Komolyan hátrány? Mert az nagy baj ha úgy érzed igen. Érted már? Téged ez semmitől nem foszt meg, illetve nem hoz kellemetlen helyzetbe.


Ezeket sem a nől találták ki,hanem a férfiak. Sosem durcizok be ha valaki nem enged be egy ajtón hát érdekel is engem és emelt már rám kezet férfi. Szerintem ennyit erről. Semmivel nem vagyunk előbbre.


Ha gyermekeim lennének szeretném, hogy nemtől függetlenül segítsenek engem és egymást ezt fontos megérteni minél korábban. Ezzel senkinek nem akarnék rosszat. Ha lenne például egy lányod, megértenéd milyen neki a világban és milyen fontos a segítség/elismerés.

2019. dec. 25. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!