Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szálloda éttermében a svédaszt...

Szálloda éttermében a svédasztalos reggelimet összecsomagolhatom és elvihetem, ha nem ott akarom elfogyasztani?

Figyelt kérdés

Sosem szoktam reggelizni és gondoltam, hogy a kötelező és kifizetett reggelimnél csinálok magamnak szendvicseket vagy valamit a svédasztalról, berakom a táskámba és lelépek, tehát nem ott fogyasztanám el, hanem később, út közben.


Ilyet lehet csinálni egy sokcsillagos szálloda éttermében, vagy tilos?


Mik a tapasztalatok?


Csinált már valaki ilyet, mit szóltak hozzá?


Vagy pofátlanság lenne?


Várom a véleményeket! :)



2019. nov. 1. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg tilos, max akkor lehet ha engedélyt kérsz. De gondolom, hogy helytől függ.
2019. nov. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Proli dolog lenne. Azonkívül nem “annyit pakolsz amennyit elbírsz” hanem “annyit eszel amennyi jólesik” rendszer van a svédasztalnál. Legkésőbb a második napon biztosan rádszólnának, hogy ne vigyél táskát az étkezőbe.
2019. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen, ha szólsz előre, hogy pl korán kell menned, akkor csinálnak uticsomagot.
2019. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg alap, hogyha kéred készítenek csomagot, előre bejelölheted mit tartalmazzon.

Azért sem szoktak szólni ha készítesz egy szendvicset és szalvétában elviszed. Nem pofátlanság, csak prosztóság, bár én valahogy soha nem izgattam magam ezen. Oké, nem táskába pakolva, inkább csak annyit "szoktak" kivinni, amennyi a két kezedben elfér normálisan, mintha már elkezdted volna de nem bírtad megenni. Nem dugdosva, hanem teljesen láthatóan viszed magaddal, köszönöd a reggelit, elköszönsz, és kisétálsz. Soha nem szóltak érte, még csak csúnyán sem néztek.

Igen, én ezen szocializálódtam, tehát nem tudom úgy elhagyni az éttermet, hogy nem viszem a dzsemet, a joghurtot, meg a teafüvet. Minden nap másikat. Egyszer 2 hét alatt egy bevásárlószatyorni szuvenírt szedtem össze. Otthon örültek. :D És ez rossz. Ez helytelen. Nem ez a követendő példa.

2019. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tilos, de ha megkérdezed hogy szabad-e akkor 99%-ban megengedik.
2019. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!