Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mik azok a dolgok, amiket ha...

Mik azok a dolgok, amiket ha csinálok, az abszolút jó, és a keresztények sem tudnak belekötni?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy ezoterikus/spirituális úton indultam el pár évvel ezelőtt, de találkoztam a keresztények New Age-el kapcsolatos írásaival, és kétségeim támadtak. Teljesen összezavarodtam filozófiai értelemben, és ezért teljesen passzív lettem, ami nagyon destruktívan hat rám, mert egy mozgékony, cselekvő ember vagyok. Mit csináljak addig, amíg ebből az ingatag állapotból ki nem jövök? Mik azok a tevékenységek, amikkel abszolút nem lehet vitatkozni? Önkéntes munkák? Semleges sportok?
2019. okt. 18. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Például adakozz hajléktalanoknak vagy önkéntes munka. A spiritualitás, buddhizmus, new age és satöbbi célja, hogy boldog légy, a kereszténység célja, hogy szenvedj vagy életedet add Istenért vagy más emberekért. Ha adakozol például, akkor eleget teszel a kereszténységnek és a new agesek sem tudnak belekötni, mert ott sem az anyagi javaktól leszel boldog. Bár a kereszténység szerint adakozás ide vagy oda a varázslás vagy bármi hasonló (ezotéria például) bűnnek számít, úgyhogy egyszer választanod kell!
2019. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen a mi szintünkön. Ami a tömény, tiszta indítattás szintjén túl van, már nem mindig igaz. Mindig a lehető legnagyobb törekvésed legyen a jóra. Aztán lesz ahogy lesz.


Írj ha segíthetek.

2019. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!