Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki tegez, én is tegezhe...

Ha valaki tegez, én is tegezhetem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nagyon sokszor tegeznek le idősebbek is, akár hivatalos közegben is (nem ügyfelek). Gimnazista koromban még eltűrtem ezt a csendőr módit, hogy én akkor is magázódok egy ilyen esetben, ha engem tegeznek, de mióta nem vesznek körül tanárok ilyesmi elvárásokkal, felnőttként úgy élem meg, hogy engem tegezni egy idegennek ugyanolyan tiszteletlenség (pontosabban annak vehetném), mint fordítva. Tehát nem jelenthet gondot, ha nem magázódva reagálok vagy kérdezem meg. Eddig nem sértődött meg senki, viszont volt, akin úgy vettem észre, hogy meglepte a reakcióm...


Nem tudom hivatalosan milyen illem vonatkozik rá, én azt látom logikusnak, ha ezzel érzékeltetem a határaimat (magyarán ugyanaz jár nekem, mint a beszédpartneremnek és ha ő kérdés nélkül tegez, akkor úgy vagyunk egálban, ha ezt én is megengedhetem magamnak kérdés nélkül).


2019. okt. 15. 12:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#5-ös válaszadó vagyok. Mit szeretne kérdezni tőlem a kedves Kérdező itt, mindenki előtt, és nem privát üzenetben?
2019. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki letegez, akkor jogodban áll neked is visszategezni. Idős néni/bácsi határeset, ott erősen helyzetfüggő :) Tény, hogy a tegeződést az idősebbnek kell kezdeményeznie. Az egyik legjobb barátom anyukája pl. már nagyon rég felajánlotta, de az apukája nem, így őt továbbra is magázom.
2019. okt. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!