A főnökömet tegezhetem, ha ő tegez engem?
A főnököm kb. 38 év körüli férfi, én pedig 21 éves lány vagyok. Ő engem tegez és mindig hellóval köszön, de nem mondta nekem, hogy én is tegezhetem őt.
Viszont ha ő letegezel, akkor én is visszategezhetem, nem? Vagy hogy van ez?
Ha privát - haveri társaságban - tegezne, akkor igen, visszategezhetnéd, mert ott egy "rangban" vagytok.
Munkahelyen viszont ö rangban fölötted áll, ezért csak akkor tegezheted, ha erre felszólít.
Csak az összes többi kolléga tegezi a főnököt. Bár igaz, ők idősebbek is nálam, meg régebb óta is dolgoznak itt. De hülyén érzem magam, hogy én vagyok az egyetlen akinek magáznia kell a főnököt.
Nem lenne amúgy problémám a dologgal, ha mások is magáznák őt, csak így fura, hogy mindenki más tegezheti.
Igen, tegezheted.
Egyébként nem is illik csak úgy letegezni valakit. Főleg nem egy férfinak egy nőt.
A többiek tegezik? Mert ha pl. ő mindenkit tegez a cégnél, de őt nem tegezik vissza, akkor én sem tegezném. De ha a többiek tegezik, akkor úgy értelmezném, hogy azért tegezett le, hogy én is tegezzem.
Mondjuk normális helyen ezt normálisan meg is beszélik. Nálunk egy nálamnál idősebb férfi a főnököm. Ő az első napokban mondta, hogy itt az a szokás, hogy tegeződés van, megkérdezte, hogy hogyan szólítson. Én is megkérdeztem, hogy őt hogyan szólítsam. Aztán azóta tegeződünk.
Természetesen tegezd. De ha vagy tegeződő típus, akkor nyugodtan tudathatod is vele, hogy te elvárod tőle a magázást.
1. és 2. válaszoló. Tudjátok mi az a csendőrpertu? Hát az, amit ti írtok.
Az nagyon megalázó, ha rangban magasabb tegezi a beosztottját, de az nem tegezheti vissza.
Manapság a munkahelyeken beosztástól, nemtől és kortól függetlenül mindenki tegeződik. Nincs ezzel semmi baj.
De ahol a főnök letegezi (így!) a munkatársait, ott nem szabad dolgozni, mert másban is rossz főnök.
Tegezd nyugodtan! A hello egy kicsit köztes út a tegezés, és a magázás között (angolban formális köszönés), de egyértelműen abból a szándékból mondjuk nőnek, hogy tegezzen minket. Erre udvariasabb így utalni, mint azt mondania, hogy "részemről tegeződhetünk".
Mi nálatok a céges kultúra? Sok helyen alap, hogy mindenkit tegezük, csak a vezérigazgató már nem szia, hanem szervusz és nem Mikike, hanem Miklós. Ha a cég tegező módban szólítja meg a dolgozóit körlevelekben, akkor ott a tegeződés a céges kultúra követelménye, aminek be nem tartása nem ajánlott!
Közigazgatásban meg sok helyen előfordul az, hogy 30-as férfiak tegeződnek mindenkivel (először ezzel a helló-val jelzik, hogy ezt szeretnék, és ez 50-es nőknek sem fáj ez), kivéve a legfelsőbb vezetőket, míg az ott dolgozó 50-es férfiak már magázzák azokat a nőket, akik nem követlen kollégáik, de még sokszor azokat is.
Vedd viccesre a figurát!
Köszönj neki jó hangosan, hogy csókolom!! majd röhögve kérdezd meg, hogy: vagy mondhatom azt, hogy szia????
Ha azt látod, hogy elkomolyodott, gyorsan kérj bocsánatot, és közöld vele, hogy oké, csak vicceltem. Természetesen nem akartam szemtelen lenni.
Ez a "kisjelenet" majd elgondolkodtatja, és ha nem is rögtön, de esetleg pár nap múlva még szóba hozza, és tisztázni tudjátok.
"Ez a "kisjelenet" majd elgondolkodtatja, és ha nem is rögtön, de esetleg pár nap múlva még szóba hozza, és tisztázni tudjátok."
Legrosszabb esetben dühös lesz rá, amiért a tekintélyét mások előtt kétségbe vonta és valami mondvacsinált indokkal kirúgja. De simán megéri 21 évesen az anyjával eltartatni magát amig új munkát talál, egy ilyen jó poénért ;)
Szerintem az a legtisztább, ha megkérdezem tőle.
Amikor kettesben vagytok felvetted a témát, hogy mindenki tegezi csak te nem.
De csak úgy ne tegezd le mindenféle előzmény nélkül, mert hát a többiek is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!