Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit válasszak angol mellé?...

Mit válasszak angol mellé? Olasz v Francia?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 23:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Amelyik jobban vonz.
2010. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a francia hasznosabb, de nekem az olasz jobban tetszik.
2010. júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A francia klasszisokkal hasznosabb: Európán belül sokkal fontosabb az olasznál, a többi kontinensen pedig az olasz teljesen ismeretlen, miközben a francia számos országban hivatalos, más országokban pedig sokan beszélik. Az olaszt Olaszországon kívül alig beszélik (csak Svájcban beszélik nagyobb tömegek, illetve Németországban és Magyarországon tanulják a fiatalok az olaszmánia miatt).


Minden ellenkező híreszteléssel ellentétben a francia nem nehéz nyelv, a kiejtése és helyesírása valamivel nehezebb, mint az olaszé, ezt hetek alatt meg lehet tanulni, a nyelvtan már kb. ugyanolyan.


Az angolhoz nyelvtanilag és szókincsben a francia jóval közelebb áll az olasznál. A spanyol is közel áll hozzá, nem csoda, ha sokan a spanyolt ajánlgatják. Viszont a spanyol nem olyan hasznos, mint a francia (hiába mérhetetlenül hasznosabb az olasznál), és nem is sokkal könnyebb. Az olasz viszont már egyértelműen messzebb van az angoltól, mint a spanyol vagy a francia.


Mindenképpen a franciát választanám, aztán következőnek jöhetne szóba a spanyol vagy a portugál.

2010. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

02:58


"a spanyolból a franciát nem igazán fogod megérteni, inkább csak az olaszt."


Ez nem így van. Spanyol tudással, főleg, ha mellé angoltudás is járul, az írott francia kiválóan érthető, míg az olasszal sok peobléma van.


A beszélt alapfokú olasz viszont jobban érthető spanyolul, mint a francia, mert a francia kiejtés nagyon más.


Az olasz és a spanyol nincs közelebb egymáshoz, mint a spanyol és a francia (csak a térképre kell nézni, és világos, miért).

2010. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Spanyolt nem tanulhatok mert ahova felvettek ott angol mellett a második nyelv lehet francia, olasz, német. Németet tanultam 8 évig, pont elég volt.:)
2010. júl. 11. 11:55
 16/17 anonim ***** válasza:
10:03, nem tudom, én csak a saját tapasztalatomat írtam le, ezek szerint ez mindenkinél más.
2010. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Francia
2012. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!