Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kínai vagy japán? Melyik...

Kínai vagy japán? Melyik nyelv a hasznosabb, és melyik a "könnyebb"?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 14:02
1 2
 11/17 anonim válasza:
23%

A 10 legnehezebb nyelv toplistáját nézd meg :)

Japán nyelv a hetedik,kínai a 8. .

2010. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
70%
De egyébként ez emberfüggő.Kinek melyik megy könnyebben.Csak a többségnek megy jobban a japán,de van olyan ember,akinek mégis a kínai megy jobban.Ez pont olyan,mint ahogy mindenki szereti a sulimban a drámatanárt,és mindig ő lesz az év tanára,mégis,én utálom őt,és szerintem meg sem érdemli.(AZ előz voltam,a 18: 20 körüli kb.)
2010. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12:03


"Igenis iszonyú sok kínai üzletember van, nézzük csak a kínai üzleteket"


Üzletemberen nem a boltost értem :)))


A legtöbb kínai boltos egyébként kantoniul beszél, nem mandarinul.


"A kínai is lassan világnyelvvé növi ki magát"


Sohasem lesz az, mert Kína sohasem lesz nagyhatalom.

2010. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

1; nem volt megjelölve hogy az illető mandarinra vagy a kantonra gondol-e

2;nem lesz sohasem nagyhatalom? meglátjuk. hamarabb mint Mo. ...

2010. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ha jól tudom, Kína jelenleg a GDP-t (nem az egy főre jutó GDP-t) nézve a 2. helyen áll az USA és mögött. Utána pedig Japán jön. Nem vagyok közgazdász, nem akarok okoskodni, de azért ez szerintem jelent valamit... Nem mintha Kína mellett állnék, én is jobban szeretem Japánt, de azért azt ne felejtsük el, hogy Kína igenis szuperhatalom, még ha van is benne egy kis szocialista beütés...
2011. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15%

Előző hozzászólónak!

Jelenleg:

1, USA

2, Japán

3, Kína


Japán a jelenlegi sorozatos gondjai ellenére stabil második, igaz nem sokkal! Japán egységes, kínai nyelvből hét nagy van és kb. 50 változat.

2011. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
31%

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, csak meglepődtem,hogy néhány válaszoló úgy érzi, mindenképpen fikázni kell valakit, bármilyen téma kapcsán.


Kínában csak boltosok meg parasztok vannak? Érdekes meglátások. Japán és Kína is gazdasági nagyhatalom, hatalmas kultúrával ráadásul.


Mi itt Magyarországon (sajnos) egyáltalán nem vagyunk olyan pozícióban, hogy bárkit is ócsároljunk, sem gazdasági, sem hadászati, sem ipari, technológiai vagy ha már itt tartunk, kulturális szinten.


Egy egész nemzetet lenézni és minősíteni elég unintelligens és tudatlan dolog. Mind jó, mind rossz irányba.


És csak megemlíteném, hogy az USA Kínától tart a legjobban, bármit is írogatnak itt egyesek.


A nyelvek meg... szerintem mindnek megvannak a maga nehézségei. Hol az írás nehezebb, hol a beszéd, a kiejtés, vagy akár az, hogy 1000 dialektus van.


Hasznosság szintjén pedig jelenleg "hasznosabb" talán a japán (üzleti élet, technológia stb), de főleg azért, mert divat, sokan akarnak japánul tanulni, sok tanár is kell.


Viszont éppen azért meg lehet, hogy érdemesebb a kínait választani, mert nagyon feljövőben vannak, mint nagyhatalom.


De igazából egy nyelvet sem tanul az ember feleslegesen, ha ritka, akkor azért, ha gyakori akkor azért hasznos. És mindegyikkel egy kultúra is megnyílik az ember számára, könyvek, újság, filmek, műsorok, nézőpontok.

2014. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!