Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen duplánhülye szavak...

Milyen duplánhülye szavak léteznek magyarul? Olyanokra gondolok, amiknek a formája is és a tartalma is hülyeség, pl. életigenlés.

Figyelt kérdés

2018. febr. 1. 13:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
lehet hogy az az életigenlő, de akkor meg azért hülye szó, mert az élet igenlése egyébként szó szerint nem ezt jelenti. tudom én hogy mit jelent, de éppen ezért hülye szó, és sértő is azokra nézva akik csak szó szerint igenlik az életet, mert lenézik őket azok, akik ezt használják, hogy az életigenlésnek valami ennél magasztosabbnak kéne lennie, sőt még azokat is lenézik, akik egyébként az ő definíciójuk szerintn életigenlők, csak épp nem rájuk mondják, mert aki csendben életigenlő, az nem érdemli ki ezt a kifejezést
2018. febr. 4. 10:25
 12/17 A kérdező kommentje:
egyébként meg a pozitív vagy optimista szerintem mást jelent, ha meg ugyanazt, akkor ne találjunk ki ugyanarra más szavakat, ezért hülyes zó valami, ha csak divatból kitalálunk ugyanarra egy másik szót
2018. febr. 4. 10:32
 13/17 anonim ***** válasza:

"az élet igenlése egyébként szó szerint"

Szerintem meg nem.

Szerintem te nagyon kétpólusú vagy, és nem látod a köztes területet. Az életigenlők és az életet elutasítók között ott vannak a passzív módon az életet elfogadó - de nem élvező - emberek is.

Tehát akkor mindjárt van értelme a kifejezésnek is és a megkülönböztetésnek is.

Az meg, hogy pont ez a szó szerepel ebben a kifejezésben... az véletlen. Létezik még egy csomó más hasonló dolog is a nyelvünkben, csak nem tűnik fel neked.


Foglalkozz inkább a "hitigazság" szóval, mert azt VALÓBAN rosszul használják!

2018. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
duplánhülye-->ez nekem hülyeség:D
2018. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"passzív módon az életet elfogadó - de nem élvező - emberek is. "


te vagy kétpolusú, mert ilyen nincs, az ember néha élvezi, néha meg nem a legtöbb esetben

2018. febr. 4. 16:55
 16/17 A kérdező kommentje:
és pont arról van szó, hogy az életigenlő embernél is előfordul, hogy nem élvezi, tehát mitől életigenlő?
2018. febr. 4. 16:56
 17/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az alaptermészete ez.

Mint mondtam: KERESI azokat a módszereket, amelyekkel jó pályán tartja az életét.

A másik meg csak sodródik, és azt nézi, hol kell kevesebbet dolgoznia.

Ha szerencséje van, ő sem utálja az életét, de hogy életigenlő lenne... nem.


Kérdező, ugye vallásos vagy?

Ezért nem szeretnél a "hitigazsággal" foglalkozni?

2018. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!