Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lefordítaná valaki nekem németre?

Lefordítaná valaki nekem németre?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem pár osztálytársamat, hogy milyen zenét hallgatnak. Észrevehető, hogy a house zenének sok kedvelője van a lányok körében, míg a fiúk inkább a rockzenét szeretik. Összességében az osztályban a house zene a leghallgatottabb.
2010. jún. 6. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ich habe ein paar Klassenkameraden gefragt, was für eine Musik sie am liebsten hören. Es ist bemerkbar, dass die Hausmusik vor allem bei Mädchen sehr beliebt sei, während die Jungen eher die Rockmusik begehren. Im ganzen lässt sich feststellen, dass die Hausmusik die meist gehörte Musik in der Klasse ist.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetném, hogy miért sei, mért nem ist? :O Köszönöm!
2010. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt függő beszédről van szó, mert ők állították, hogy azt a bizonyos zenét szeretik. És 3. személyben ilyenkor Konjunktiv I-et szokott használni az igényes nyelvhasználó. De ha jobban tetszik az "ist", vagy a Konjunktivot még nem tanultad, nyugodtan használhatod az "ist"-et is, mert az is jó.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!