Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is gyönyörű a...

Szerintetek is gyönyörű a SPANYOL nyelv?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, vajon másnak is tetszik-e, én teljesen oda vagyok érte!:)
2010. máj. 29. 00:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
09: 35: igen, hasonló véleményen vagyok, csak próbáltam finomabban fogalmazni:) Na, én sem sokat értek, még a portugáltudásom is elég kezdetleges, szóval pár szót sikerül a spanyol szövegekből elcsípnem.
2010. máj. 29. 09:41
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Na és, ha például megkérdeznének egy spanyolt, hogy szép-e a magyar nyelv, valyon mit mondana? Nem szabad más kulturának a nyelvét pocskondiázni, sem az ott élő embereket. Azért színes a Föld, mert ennyi kultura ember él rajta.Nagyon csípem az olaszokat, amikor beszélnek!
2010. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Persze, megértem, ha valakinek nem tetszik, csak ezt kulturált módon is ki lehet fejezni:)
2010. máj. 29. 09:49
 14/24 anonim ***** válasza:
58%

Annyi köze azért van, hogy újlatin nyelv.

Amúgy szép szerintem is, de az olasz szebb.

2010. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

3:12-es vagyok,.


A sok baromnak aki nem értette a franciához hasonlitásom: a nyelvtanuló franciák 40%-a tanul angolul (mert az hasznos a világban), 50%-a pedig spanyolul, ugyanis az a nyelv áll a legközelebb az övékhez, az a legkönnyebb nekik és mégis teljes értékű idegennyelv.

De lehet persze hangoskodni, hogy semmi köze hozzá blablabla, csak a statisztika meg a francia barátaim nem ezt mondják..

Kinézetre pedig igenis cigányosak, Dél-Amerikai spanyolajkúak főleg.

2010. máj. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

Nincsenek gyönyörű vagy csúnya nyelvek. Ez a spanyolra méginkább igaz, mint sok más nyelvre.


Eleve minden nyelvet lehet rondán beszélni. Egy öreg, beteg, műveletlen ember minden nyelven jellegtelenül és rondán fog nyámmogni. A tévébemondók vagy az énekesek mindenhol úgy vannak kiképezve, hogy szépen, artikuláltan beszéljenek és énekeljenek. Amikor valódi spanyolok (nem a tévében, hanem az utcán) beszélnek, mondjuk parasztok egy faluban, első hallásra a nyelvet nem beszélő azt hiszi, hogy szlovákokat vagy cseheket hall.


Ráadásul rengeteg nyelvjárása és helyi változata van a spanyol nyelvnek. Két véglet: a nem pöszögő (helyette sziszegő) tiszta és artikulált mexikói és az összefolyó, nagyon nehezen érthető, teljesen máshogy hangzó chilei (a különbség oka, hogy Chilében lenyelik a sziszegő hangokat, amelyek mindenhol máshol annyira jellemzőek a spanyolra). Vagy a puha, a szavak felét lenyelő, J betűkkel teli dominikai kiejtés is más, mint a spanyolországi, amin belül megint csak jelentősen eltér az andalúz (andalú, ők is félbeharapják a szavakat) vagy a selypegő, pöszögő északnyugati változatok.


Szerintem néhány gusztustalan helyi változatot leszámítva (nem szeretem pl. a gallegóval kevert spanyolt meg az asztúriait) a spanyol "szépségre" átlagos: nincsenek benne groteszk, aránytalan szavak, viszonylag "dallamos". Viszont hátránya, hogy nagyon monoton, kevés nyelvnek ilyen szegényes a (magán)hangzókészlete.

2010. máj. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%

ma 09:36


Portugálul tanulsz? Nagyon helyes. A portugál olyan, mint a spanyol, csak orosz akcentussal. Szerintem a portugál sokkal érdekesebben és viccesebben hangzik, mint a spanyol. Ha már rendesen megtanultál portugálul, a spanyolt teljesen érteni fogod, úgy fog tűnni, mint egy leegyszerűsített, keményített portugál (portugál német akcentussal?).

2010. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, portugálul tanulok, amit imádok! Nagyon szép nyelv, de hogy őszinte legyek, a spanyol egy csöppnyivel közelebb áll a szívemhez. Érdekes, hogy mennyi meglátás van, én ahogy hallgatom majd elalélok:) Viszont például a mások által gyönyörűnek nevezett francia kifejezetten irritál, de a németet nagyon szeretem, beszélni is!:)

2010. máj. 29. 23:59
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik kedvenc nyelvem.
2010. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

A kedvenc nyelvem az összes közül, amit beszélek vagy aminek a tanulásával próbálkoztam. De hogy "szép"-e, arról nem tudnék nyilatkozni.

Egyébként az a tapasztalatom, hogy azok fújnak nagyon erre a nyelvre Mo.-n, akik olaszul tanulnak :DDDD, nem tudom, miért. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés - nem túl széles a mintám...

Én pl. a franciát nem bírom. Mindenki azt mondja, hogy szép és dallamos, nekem úgy hangzik, mintha fuldokolnának, és ha megpróbálom normálisan kiejteni, akkor én is úgy érzem magam.

Ezek nagyon szubjektív dolgok.

Azzal mondjuk elég vicces dolog előjönni, hogy "mind cigóóók", ezt minden latin ajkú vagy mediterrán nációra rá lehet ennyi erővel sütni - és ráadásul semmit nem árul el a nyelv hangzásáról ;D

2010. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!