Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A görög nyelv miért nem rokon...

A görög nyelv miért nem rokon a spanyollal?

Figyelt kérdés
Nem latin nyelv.

2017. júl. 12. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Meg is válaszoltad a saját kérdésed. A Görög indoeurópai, azon belül hellén, a spanyol meg újlatin nyelv.
2017. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jo de a ket nyelv hangzasa eleg hasonlo
2017. júl. 12. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
A görög rokon a spanyollal, távolabbi rokon, hiszen indoeurópai nyelvek.
2017. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Kis ügyességgel egészen Bábelig visszavezethető a nyelvrokonság...!
2017. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Kis ügyességgel akár Bábelig visszavezethető a nyelvrokonság...!
2017. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A nemet is indoeuropai megsincs semmi hasonlosag kozte meg a gorog kozott. Ellenben a spanyol es a gorog hasonlit
2017. júl. 12. 17:26
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom egyik nyelvet sem beszéled, ezért mondod, hogy hasonlítanak. A nyelvrokonágot nem az dönti el, hogy a nyelvet nem beszélő, felületes hallgató számára mennyire hasonlít, hanem nyelvtan, alapszavak hasonlósága stb.
2017. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért hasonlít a hangzásuk, mert hasonló beszédhangokat használnak. Ez viszont tök véletlenül alakult így, hiszen a görög is jelentősen megváltozott az ógöröghöz képest, és a spanyol is sokat változott a latin óta. Szóval csak az utóbbi pár száz évben váltak hangzásilag hasonlóvá.
2017. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Közük nincs egymáshoz. Én spanyon anyanyelvű vagyok, latin amerikába nőttem fel. 29 évesen kerültem Madridba. Az én anyanyelvemmel keményen küzdeni Spanyolországban, mert nem volt teljesen érthető. Ezt már Mexikóban is tapasztaltam, ott is voltak már gondok, talán Puerto Rico volt az utolsó ország, ahol nem volt probléma.
2017. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, gondolom egyik nyelvet sem beszéled, ha ezt a kérdést tetted fel, mert a szó szoros értelmében semmi közük nincs egymáshoz, azon kívül hogy mindkettő indoeurópai nyelv. Beszélek spanyolul, de számomra a hangzásuk is teljesen más, még a spanyolban található görög eredetű szavak is sokszor felismerhetetlenek egy standard görögöt beszélőnek.
2017. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!