Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy orosznak hogy lehet...

Egy orosznak hogy lehet elmagyarázni, hogy mi az a névelő?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a német nyelvre, ami a legmacerásabb ilyen szempontból. Az oroszoknál ugye nincs névelő egyáltalán. Hogy tanulják meg?
2010. máj. 16. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a mutató névmással. Nem tudom, oroszban hogy vannak, de pl. szerbben "ovaj jezik" ez a nyelv, ez meghatározza a szót, a névelő is ilyen, csak távolra v. közelre mutatás nélkül.

Szerintem ez azért is jó, mert a magyarban is így alakultak ki a névelők ugyebár (az -> a')

2010. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem konyítok az oroszhoz, meg semmilyen más szláv nyelvhez sem (bár arról már hallottam, hogy névelőik nincsenek), de próbáld neki elmagyarázni, hogy határozott névelő kell, ha egyértelmű, hogy miről van szó, meg ha már említettük korábban az adott dolgot. Elsőre példa: elmegyek a boltba - nyelvtanilag ugye teljesen mindegy, hogy a bevásárlóközpontba, vagy a sarki közértbe mész-e; a másodikra példa: Vettem egy pólót. A póló szerintem nagyon kényelmes. - itt ugye egyszer megemlítetted határozatlan névelővel, majd utána már határozottal utalsz vissza rá.


Ha érthetetlen, bocsi. Már a magyarázás is nehezen megy, hát ha még azt kell elmagyaráznom, hogy hogyan magyarázz el valamit... :D

2010. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem kell igazából senkinek elmagyaráznom, pusztán kíváncsiságból érdekel a dolog:D
2010. máj. 16. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmagyarázni nem lehet. Ha sokat gyakorolják, talán "megérzik". Nagyon nehezen tanulják meg jól használni, többnyire bemagolják, hogy mikor kell és mikor nem kell kitenni. Szerintem a német ebből a szempontból még a legkönnyebb nekik, mert ott elég fontos szerepe van a névelőnek, hiszen majdnem csak az jelzi a nyelvtani eseteket.
2010. máj. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!