Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az alábbi valószínű...

Feketebarany333 kérdése:

Mit jelent az alábbi valószínűleg arab nyelvű kifejezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan fél éve hogy Németországban lakok. Nemrég elkezdtem egy iskolát, ahol egyedüli lányként élvezhetem 16 arab és török fiú társaságát. Folyamatosan azt mondják nekem, hogy 'Minszemi' sajnos nem tudom leírni, de annyiszor mondják, teli vigyorral, hogy komolyabban elkezdett érdekelni. Előre is köszönöm a segítséget!

16/L



2016. nov. 21. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Tőlük nem lehet megkérdezni?
2016. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted, kiírnám, ha tudnám rá a választ, kedves...
2016. nov. 21. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Torokul meg sosem hallottam ezt a szot viszonylag hosszu nyelvtanulasi palyam soran :/. Arabul sajnos nem tudok.
2016. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a következő ugrik be:


Az isztambuli "ben szenin" keletebbi nyelvjárásokban: mén szenin, még keletebbre min szenin, min szening... és ezer hasonló, meg amit ebből a szleng kihoz. De elmehetünk akár a finnekig, ahol ugyanez minö szinun. Ez pedig azt jelenti, hogy "én tiéd". Létigével és névelővel ellátva, amit a keleti nyelvek nem használnak: "A tiéd vagyok"... és akkor gondolj, amire akarsz.


Honnan jöttek ezek? A "minszeni" már inkább Azerbajdzsán vagy Turkesztán.


De ez csak egy tipp, jelenthet valami teljesen mást is.

2016. nov. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerve a helyzetet, 16 hasonló korú fiú nem is nagyon mondhat mást. Akkor is így volna ez, ha nem arab, hanem francia, magyar, orosz, vagy más.
2016. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt kérdeztem, hogy tőlük nem lehet-e megkérdezni, nem a jelentését tudod-e, kérdező. Szerintwem meg sem kérdezted tőlük.
2016. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm, szinte biztos vagyok benne, hogy ezt jelenti, általában kacsintás kíséretében mondják.


És de, többször is kérdeztem már, de a már jól megszokott kacsintást kaptam, egy vigyor és vállrántással együtt... :')

2016. nov. 22. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!