Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, h a magyarok többsége nem ismeri a magyar rovásírást. Pedig magyarok vagyunk, szerintem ezt igen is illene tudni minden magyar embernek! Egy párszor tanítottam általános iskolás gyerekeknek itthon a rovásírást és nagyon tetszett nekik. Ingyen tartottam az órákat, mert gondolom, ezért nem fizetnének, de nem is a pénzért szeretném én csinálni, hanem azért, h ne haljon ki ez az ősi írásunk, ami csak a miénk! Szeretném, ha minél többen tudnánk így írni és olvasni, ha már magyarnak születtünk. Érdekli is nagyon a gyerekeket mondták is nekem, h tartsak még iylen órákat itthon 7végenként. Kinek mi a véleménye arról, ha én ingyen 7végenként tanítanám a gyerekeket erre a gyönyörű ősi írásra?

Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.


2010. ápr. 25. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok sokkal többre mennének, ha megtanulnának valamilyen idegen nyelvet rendesen, nem a rovásírást, aminek semmi haszna vagy értelme sincs - legfeljebb a gyerekeknek titkosírásként. (Egyébként nincs két olyan "szakértö" sem, aki a régi írásokból a rovások alapján ugyanazt olvasná ki belöle, tehát még egyértelmü rendszere sincs - illetve csak mostanában találnak ki "betüket" a régi jelek alapján.)
2010. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem ismerik? Én ismerem, használom is...

Mellesleg vannak még helyek, ahol tanítják: pl. táborokban.

Én is még általános iskolás koromban (régen volt már, 8-10 éve) voltam nomád lovastáborban, és ott tanultam. :)

2010. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképpen annyiból áll, hogy csak a betűk vannak kicserélve nem? Ezt akár netről is meg lehet tanulni (ha így van), de ha ők és te is élvezitek akkor csinálhatjátok, ez nem lehet káros.
2010. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a rovásírást, mivel iskolában nem tanítják, táborban meg nem voltam.
2010. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ismerem, de magamtól tanultam meg. Vettem egy csomó könyvet, használtam a netet is, sokat gyakoroltam. És teléjesen egyet értek a kérdezővel. Én is tanítottam általánosban alsósoknak, de eztán egyre kevesebben jöttek.

18L

2010. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most biztos nagy bunkónak fogtok tartani, de én nem ismerem a rovásírást, és nem is akarom megismerni. Ettől függetlenül persze nyugodtan tarthatsz 7végekénr órát gyerekeknek, biztos nagyon sokakat érdekelne.


De szerintem ez is egy tipikusan olyan dolog, aminek semmi értelme és haszna sincs, csak annyi, hogy magyar és régi.

Akkor már inkább elmegyek magyar néptáncolni (ott legalább lehet ismerkedni és mozogni), vagy megtanulok igazi magyar gulyást főzni, amivel megvendégelhetem a szeretteimet stb.


Én el nem tudom képzelni, mi értelme van tudni a rovásírást. Még ha ősi magyar mondákat olvasunk az is izgalmasabb (tényleg van egy-két jobb).


Amúgy meg mind a gyerekek, mind az ország jobban járna ha inkább rendesen megtanítanánk a gyerekeket angolul, negyediktől tizenkettedikig van rá 9 év.

2010. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor a történelemnek sincs semmi értelme? A rovásírás a történelem része...
2010. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én nem mondtam, főleg hogy a történelmet például mindig is imádtam.

A történelmet jó és fontos tudni, hogy átlásd mi hozta létre a mai országunkat. Minek mi a háttere. Hogy értsd a művészeti alkotásokat, a filmek, színdarabok tartalmát.

Hogy tudj vitatkozni a különböző eszmék és eszmerendszerek hatásosságáról.

Illetve, hogy tanulhassunk a régebbi hibákból.

Hajnalig lehetne ezt sorolni.


DE: A rovásírásnak szerintem nincsenek ilyen értelmei.

Mit lehet belőle jobban megérteni, vagy hasznosan felhasználni?

Az egyetlen dolog a hagyományok ápolása, de arra ezer értelmesebb dolog van, mint fentebb felsoroltam (pl. íjászat, az is legalább sport).

2010. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!