Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről? Folyt.

Mi a véleményetek erről? Folyt.

Figyelt kérdés

ha egy gyerek,lettlégyen akárhány éves ,sz...ban van,és nem kap a szüleitől segitséget?

Kiegészités:a szűlők jómóduak,a gyerek önhibáján kivűl került ilyen helyzetbe.

Reagálásuk: oldd meg,én nem tudok segiteni.

(pedig bőven tudnának)


2010. szept. 10. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Akárhány éves ez mit jelent. Iskola,vagy munkahely?
2010. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha nagykorú vagy, akkor nem lehet őket kötelezni rá.


Szerintem viszont a szülő mindig szülő marad és erkölcsi kötelessége támogatnia a gyerekét. Ez a kötelessége haláláig tart, mert a szülő legfőbb feladata, hogy a gyereke legalább annyit elérjen, mint ő vagy még többet az életben.

Én csak akkor nem szívesen támogatnám a gyerekemet, ha az alkoholista, játékfüggő vagy drogos lenne, mert akkor kár pénzt adni a kezébe.

2010. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez az első eseted amikor segítséget kérsz, vagy talán a sokadik?
2010. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

első eset...nem szeretnék részletekbe belemenni, de lakásról van szó.

minimális segitséget kértem, de ha nem segitenek, az utcára kerülünk:(

2010. szept. 10. 16:18
 5/10 A kérdező kommentje:

ja és nem iszom alkoholt, nem dohányzok, nem drogozok...

tul jókislány voltam világéletemben,talán ez volt a baj.

2010. szept. 10. 16:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 16.14-nek

" Szerintem viszont a szülő mindig szülő marad és erkölcsi kötelessége támogatnia a gyerekét. Ez a kötelessége haláláig tart, mert a szülő legfőbb feladata, hogy a gyereke legalább annyit elérjen, mint ő vagy még többet az életben. "


Érdekes amit írsz! Ez fordított helyzetben is így van??Hiszen a gyerek is gyerek marad,akkor ő neki is kötelessége támogatnia szüleiket amíg élnek? Úgy értem amikor már öregek,betegek akkor nem a gyereknek kéne ápolni,támogatni?? Ilyenkor is van erkölcsi kötelesség?

Mindig ezt hallom/olvasom,hogy a szülő támogassa anyagilag akkor is a gyerekét amikor az már külön él,és dolgozik,esetleg már saját családja van...

Kérdem én miért? Jó ha az embernek van és megteheti,vagy jóban van a gyerekével akkor fel sem merül,hogy ne segítsen..De miért kötelessége? Mert már nem az! A szülő felnevelte,iskoláztatta,és a felnőtt világba engedte a gyermekét.Amikor el jön az idő elengedi a "kezét" hiszen új családot,új világot teremtett a gyerek magának.Innentől kezdve a szülőknek ugyan annyi joguk van a saját életüket élni ahogy a "gyereknek"..Innentől kezdve ha a szülők az egész fizetésüket,vagyonukat elszórják,vagy utaznak akkor megtehetik hiszen ők ezért dolgoznak már!

Kedves kérdező

Írod,hogy a szüleid segíthetnének mert megtehetik,de nem teszik..Ennek oka van..Több is...Ilyenkor nem árt a szülőket is megkérdezni,hogy miért így döntenek..

De neked mint felnőtt embernek már régen meg kellett volna tanulni,hogy a megoldásokat felnőtt fejjel már ne a szülőkön keresztül oldjuk meg..Jó dolog ha segítőkészek,de nem várható el tőlük,hogy életük végéig azért éljenek,dolgozzanak mert támogatni kell a felnőtt gyereküket..

Talán beszélj velük,kérdezz meg miért nem segítenek,vagy köss velük egy szerződést,hogy a kölcsönt vissza adod nekik...

2010. szept. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utca vagy segítség? Tudna és nem teszi. Ez így elég gáz!!!

Majd kérj a 8. szomszéd nénitől segítséget?!:O

2010. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ismerni kéne részletesen a történetet mindkét oldalról, csak úgy lehetne eldönteni ki miért olyan amilyen.
2010. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ismerős helyzet. nem rég írtam ki én is hasonló kérdést. én szüleim sem adtak kölcsön nekem, pedig előtte megígérték. még nem volt rá példa, hogy kérnem kellett volna, normálisan élünk, dolgozunk. nem iszunk, nem dohányzunk. lakásvásárláshoz kellett volna még kölcsön párszázezer forint. nem adtak, pedig bőven lett volna miből. ennek már 3 hónapja. azóta fel se hívtak, hogy te gyerek, sikerült valakitől kérned, vagy megoldottátok valahogy? azért viszont 2 x is telefonáltak, hogy férjem mikor vágja össze neki a nemtom hány köbméter fát. hát azzal tutira nem fog begyújtani.....

megértelek kérdező, nekem is nagyon fájt és rengeteg álmatlan éjszakát okozott az a tudat, hogy a segítség egy karnyújtásnyira lenne, és őket nem érdekli. de sajnos nem lehet mit tenni, erőszakkal senkit nem lehet rávenni, hogy segítsen. én teljesen elhatárolódtam tőlük, többé nem tudok és nem is akarok velük találkozni.

a többi okoskodónak pedig....nem a gyerek akart megszületni, hanem a szülő akart gyereket. éppenezért felelősséggel tartozik felé, az a dolga, hogyfelnevelje, segítse bármiben, amiben tudja a szülő gyereket.hozzám bármikor jöhet majd a gyerekem, nem fogom azt mondani, hogy kérjen egy idegentől, mikor megtehetném, hogy adok. nem is értem, egyesek hogy képesek ilyenre.....

2010. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

19:14


szivemből szóltál...ugy látom, nem vagyok egyedül,eddig azt hittem kilógok a sorból, mert a környezetemben MINDEN SZŰLŐ,még az is aki nem igazán teheti meg,segit a gyerekének.

Pláne aki meg megtehetné...ez nem szűlőpumpolás,hanem egyszeri segitségkérés,és nem uj autóra meg nyaralásra meg ruhára,hanem itt konkrétan arról van szó,hogy kakiban van egy ember.

Tőlem maximálisan idegen ez a szemlélet,mert az utolsó gatyámat is odaadnám, ha ezzel segitenék...

2010. szept. 11. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!