Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan beszéljek angolul a...

Hogyan beszéljek angolul a nyárról?

Figyelt kérdés

Sziasztok, beszélni szeretnék a nyaramról de csak pár mondatban, hogy hol voltam mit cisnáltam milyen volt, mivel találkoztam, visszamennék oda. Kb ilyet.


Nagyon megköszönném a példa mini fogalmazást, sőt ez nem is nevezhető annak.


Kérlek értelmes válaszokat írjatok Köszönöm szépen!



2016. szept. 1. 19:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
* we WERE walked, bocs, elírtam
2016. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
És tényleg így írta! :D Bocs, az én szemem alapból kijavította helyes passzívra, és úgy olvastam magamnak. :D Nem lennék jó nyelvtanár annyi szent.
2016. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Vree ***** válasza:
100%

I was in/at (=-ban/-nál) [hely neve].

It was good. (good=jó; great=remek, nagyszerű; wonderful=csodás; stb.)

I met [személy/dolog neve]. (some people = néhány emberrel. a tourist = egy turistával. a new friend. = egy új baráttal. ...stb.) (a "meet" tárgyas ige, meet + somebody = találkozni valakivel (és angolban nincs tárgyrag, csak a sezmélyes névmásoknál létezik külön tárgyas alak, ugye: he->him stb. ; tehát nem kell -val, -vel rag, mint a magyarban.)

I want to go back soon. (Vissza akarok menni hamarosan.)


tevékenységek:

I eat. -> I ate. (Ettem.) (mit?: Fish. Halat. Watermelon. Görögdinnyét. a lot of...+ [valami]. Sok [valami]-t.)

I swim. -> I swam. (Úsztam.)

We talked. (Beszélgettünk.) (a lot. Sokat. about love. A szerelemről. about our dreams. Az álmainkról.)

I had fun. Jól szórakoztam. [igen, úgy mondják, hogy "nekem volt szórakozás".]

2016. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Vree ***** válasza:

Zsupsz, valahogy nem láttam a teljes 1. oldalt. :)

#8as és kérdez már összehoztátok, ügyesek vagytok. :)

2016. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!