Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tegyek hogy ne parázzak...

Mit tegyek hogy ne parázzak ennyire attól hogy angolul kell beszéljek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kiver a víz ha angolul kell megszólalnom. Attól félek hogy nem jó a kiejtésem vagy hogy valamit rosszul mondok. A múltkor a metróban leszólított egy angol turista h merre van a keleti pu. erre én annyira leblokkoltam hogy egyszerűen azt mondtam neki hogy nem tudom. Pedig én is épp oda tartottam és ráadásul olyan közel volt a keleti hogy csak egy mozgólépcső választotta el őket attól hogy meglássák az épületet. 15 éves vagyok és írásban elég király vagyok angolból. Meg meg is értem a nyelvet elég jól. De ha arról van szó hogy egy szót is szóljak ezen a nyelven..... Bár ez lehet hogy az angoltanárnőm erős terrorizálásénak is köszönhetem...:D Na mindegy, szóval segítsetek!

2013. aug. 29. 18:21
 1/5 anonim válasza:
Ha jó vagy belőle írásban, akkor beszédben is menni fog szerintem. Gyakorolni kell, sokat. Én is beleestem sokszor abba a hibába, hogy egy idegen nyelvűközösségben csak mosolyogtam és bólogattam... elég ciki volt. Ezért úgy döntöttem, hogy mostantól nem érdekel, mert biztosan nem mehet senkinek elsőre egy idegen nyelv tökéletesen. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy sose félj, ha valamit elrontasz. Ugyanis azt hallottam, hogy az angolok nem is használják az összes igeidőt, illetve nem mindenki tudja használni, hanem mi, akiknek kötelező tanulnunk, sokkal jobban tudjuk náluk. :) Hajrá!
2013. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg külföldi barátokat keresni, akikkel tudsz skype-on beszélgetni. Nehezen, de ki lehet fogni rendeset.

Akkor skype-on felhívhatnátok egymást, és flig írkálhattok, aztán beszélgethettek, utána csak szóban.

De lehet például, ha lenne nyelvvizsgád, stb, az önbizalmat adna, jobban elhinnéd magadról is, hogy tudsz beszélni.

2013. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvass bele ebbe, én emiatt vettem újra kézbe az angolt:


[link]

2013. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!:)

#2.-nak: Van egy levelezőtársam akivel angolul beszélek (csakis írásban) és gondoltam rá hogy skype-oljunk de nem merem.. Mi lesz ha nem is érti amit mondok? Mellesleg mostanában nem válaszol és be is sértődtem rá emiatt egy kicsit..

Na mindegy, köszönöm mégegyszer!:)

2013. aug. 30. 10:58
 5/5 anonim válasza:
Én a némettel voltam így. Sokat kell gyakorolni, de egy barátom azt is tanácsolta, hogy olvassak hangosan. Szokni kell, hogy a saját hangod angolul vagy akármilyen idegennyelven hallod. Próbáld ki, hátha bejön!:)
2013. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!