Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondjak angolul, hogy...

Hogy mondjak angolul, hogy nekem lehetett volna egy kutyám?

Figyelt kérdés
Valamint aki válaszol elmagyarázná, a kérdés nyelvtanát?

2016. júl. 21. 15:45
 1/4 anonim válasza:
I could have had a dog. A could a múlt időt fejezi ki (can-could), a have feltételes mód miatt kell. A konkrét ige ematt van 3. alakban- had.
2016. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jó megoldást adott, de a magyarázata hibás: a could itt nem múlt idő, a have pedig nem a feltételes mód miatt kerül bele...


A could a lehetőséget fejezi ki, ez kb. megfeleltethető a magyar -hat/het + -na/ne/ná/né képzőknek, pl. I could run - futhatnék, we could drink - ihatnánk, he could eat - ehetne. Ez tehát: jelen idő.


Ez nem összetévesztendő azzal a could-dal, ami a képességet kifejező can múlt idejű alakja, pl. I can run - tudok futni, I could run - tudtam futni.


Bár az "I could run" jelentheti azt is, hogy 'futhatnék', meg azt is, hogy 'tudtam futni', a szövegkörnyezetből egyértelműen ki szokott derülni, hogy múltbéli képességről (pl. I could run faster before) vagy jelenbeli lehetőségről (I could run if I wanted to) van-e szó.


A could mint lehetőség tehát jelen időre vonatkozik, ennek a múlt ideje úgy képződik, hogy a főige 1. alak helyett have + 3. alakban áll: I could have run - futhattam volna, we could have drunk - ihattunk volna, he could have eaten - ehetett volna.


És így: I could have had a dog - lehetett volna kutyám.


Amúgy több segédige is have + 3. alakkal képezi a múlt idejét, pl. a must 'bizonyára' értelemben:

He must go to the pub - bizonyára a kocsmába megy

He must have gone to the pub - bizonyára a kocsmába ment

2016. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Köszönöm a korrekciót :)
2016. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom mindkettőtoknek :)
2016. júl. 22. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!