Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol: melyik megoldás a helyes?

Angol: melyik megoldás a helyes?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a helyes megoldás?


A, My homework has been completed, I hoped to be being given a high mark by the teacher


B, Having been being completed my homework, I hoped to be being given a high mark by the teacher.


C, Completed my homework, I had hoped to be given a high mark by the teacher.


D, Having completed my homework, I hoped to have been given a high mark by the teacher


2016. ápr. 3. 08:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem D
2016. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A D-nek van talán a legtöbb értelme.
2016. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
D
2016. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A B vel mi a baj? Mert a B is teljesen jo. A D nel nem szerencses az infinitive present perfectes alakja.
2016. ápr. 3. 09:47
 5/19 anonim ***** válasza:
A B-nel az egesz mondat nem szerencses. Nyelvtanilag helytelen. Miert kerdezel ra, mikor tobben megadtuk a helyes valaszt. Ha tudsz angolul, akkor miert is raktad fel az eredeti kerdesedet?
2016. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok biztos a megoldásokban, nem tudok angolul, a megoldás érdekel.


A B nél a mondat miért lenne helytelen? Mi helytelen benne?


Perfect Participle Continuous Passive + Present Continuous Passive Infinitive a szerkezet.

2016. ápr. 3. 10:16
 7/19 anonim ***** válasza:

A B alapbol nyelvtanilag teljesen rossz, emellett a kifejezni szandekozott igeidok se stimmelnek.

Nyelvtanilag: a 'have been being completed' szerkezetben a been meg a being is igekent funkcional, ami teljes abszurdum. A 'hoped to be being given' detto ugyanez.


Az igeidok szempontjabol:

A hazifeladat (vagy barmi egyeb) befejezese nem egy folytonos dolog, hanem befejeztem, pont. Ezert a "have been being completed' egy akkor is ertelmileg egy teljesen rossz szerkezet lenne, ha nyelvtanilag nem lenne blodseg. A jo jegy szerzese detto.

2016. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A fentiben az ige helyere allitmanyt (vagy mi a manonak hivjak azt nyelvtanban) akartam irni
2016. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag jó a B, csak értelmetlen. Jegyet kapni egy pillanat műve, nem értem, mi értelme a folyamatos alaknak.
2016. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Akkor olyat nem mondhatok hogy


The car has been being fixed that way for the last 3 years.


?

2016. ápr. 3. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!