Az English Grammar In Use-al milyen szinten lehet megtanulni angolul?
10. osztályos gimnazista vagyok, és másfél éve tanulok angolt.
Olyan alapszinten már vagyok, viszont vannak hiányosságaim
Az iskolában van olyan 3-5 angol tanár, abból három azt mondta hogy ez egy nagyon segítő kész könyv, és hogy a középfoknál is nagyobb ismeretet lehet vele elsajátítani.
Nos, leszögezném hogy nekem nem nyelvvizsga kell, mert ha majd el jutok arra szintre, majd gyakorlok rá vagy nem tudom.
Elsősorban én tényleg csak szeretnék magamnak tudni egy középszintű angol tudást, hogy tudjak a világon bárkivel társalogni, barátságot kötni, elsősorban csak ez hajt, főleg az utóbbi időben nagyon.
Rendszeresen angol videókat hallgatok pl.:youtube-on.
Szoktam is olvasni és nagyjából meg is értem, de a szókincsem az kb. 1000-2000 angolban.
Valaki amúgy korábban is feltette a kérdést és szintén leírta hogy nagyjából nagyjából érti a szövegeket meg hallás után is valamennyit ért.
VISZONT NEM KAPOTT VÁLASZT KÉRDÉSRE.
Tehát a kérdés:
Az English Grammar In Use-al milyen szinten lehet megtanulni angolul?
Az első válaszoló, meg Vree második válasza.
Ezekből tudtam meg hogy most jó-e vagy sem az English Grammar In Use. Zöld kéz.
Többinek pedig: privátban szokták megvitatni a problémákat a normális emberek. Piros kéz.
A kérdező nem állásinterjúra készül meg nem hivatalos levelet akar írni, majd idővel azt is megtanulja (nem ebből a könyvből), hanem "hogy tudjak a világon bárkivel társalogni, barátságot kötni, elsősorban csak ez hajt, főleg az utóbbi időben nagyon."
Kérdező, ó bocsánat, hogy a kérdésed kapcsán egy közösségi oldalon, merthogy ez nem a személyes magánoldalad, összevitatkoztunk a kérdésed mögötti elméleten. Mondjuk, hasznosíthattad is volna, kizárólag a te érdekedet szolgálja kipróbált álláspontom, hogy a nyelvtani gyakorlatok csak időpocsékolás a valóban hasznos eredeti anyagok nézése, olvasása, társalgás helyett. Azok a tanítványaim tudják az angolt jól, meghaladva az iskolai követelményeket, akik rendszeresen filmet néznek és/vagy számítógépes játékokkal játszanak. Akik meg csak szép szorgalmasan bújják a tankönyvet, sose kerülnek ki a középszerűségből.
Konkrétan én is szoktam társalogni angolul játékokban, viszont nem anyanyelvűekkel(nem probléma, svédek, beszélik rendesen az angolt)
Viszont úgy gondolom hogy az első dolgokat még is csak meg kell tanulni.
Kettő osztálytársam ezzel meg is próbálkoztak még gimi elején.
Egyikük olasz-németes, a másik angol-németes lett.
Egyikük sem tanult angolt a gimi előtt.
Az egyik órán kezdte el az angolt, a másik meg a Duolingóval kezdte el.
Amíg az aki órán érintkezett a nyelvvel pár óra után pl tudta használni már a kérdő szórendet, a Duolingót használi csak kb. elmondása szerint csak egy hónappal utána.
Ezért vagyok nagyon inkább a könyv támogatója
+ nem biztos hogy a videókban jól beszélik a nyelvet(pl:youtube), de filmeknél ez nem fordulhat elő gondolom.
Erre még válaszolnál-e kedves utolsó?
Biztos alapokat tudhat-e adni az English Grammar In Use?
Raymond Murphy második kiadása?
Speciel nekem van igényem arra, hogy helyesen beszéljem a nyelvet, ne csak valahogy megértessem magam.
Mellesleg, anno spanyolokkal való angol levelezésnél bizony okozott gondot a helytelen nyelvtan , s szerződéseknél eléggé szàmít, hogy mit is akarnak...
Mellesleg: Grammar: The difference between knowing your shit and knowing you're shit.
Ha neked mindegy...
Nyelvtan begyakorlàsàra a az English Grammar in Use tökéletes.
Társalogni és barátságot kötni két nagyon nagyon különböző dolog. Elbeszélgetni a buszmegállóban várakozva egy idegennel pár percig az időjárásról, vagy őszinte barátságot kötni valakivel, nem ugyanaz.
A nyelvtani alapok nagyon fontos részét képezik a nyelv ismeretének, és míg az élő beszédben általában a múlt-jelen-jövő idő, a kérdőmondatok, feltételes mondatok kellenek a hétköznapi élet kifejezéseivel együtt, addig egy szoros barátságban, netán párkapcsolatban, ahol többet és mélyebb dolgokról beszélget az ember, igenis kellenek a ritkábban használatos nyelvtani formák, kifejezések és a választékos szókincs.
Sokáig éreztem magam "butának" külföldön élve, mert a szókincsem értelem szerűen meg sem közelíti a magyar kelléktáramat. Így beszélgetések során kellemetlen volt számomra, hogy nem tudtam érzékletesen kifejezni magam, vagy nehezen tudtam humorosan fogalmazni. Sokszor inkább bele se kezdtem elmesélni valamit, mert nem tudtam volna rendesen kifejezni magam.
Ezzel kicsit el is rugaszkodtam a témától, mert itt a Grammar volt a fő téma, a szókincshez más könyvek kellenek, de a filmek nézése, könyvolvasás, újságolvasás stb is sokat segít és a hallott nyelvi fordulatok is jól berögzülnek.
Első voltam, köszi a zöld kezet!
Barátok alatt nem úgy értettem hogy mély barát.
Külföldi barátra gondoltam.
Vannak jelenleg is külföldi barátaim játékból, első sorban miattuk is szeretnék jobban beszélni angolul, mert míg ők tudnak, én nem annyira.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!