Az English Grammar In Use-al milyen szinten lehet megtanulni angolul?
10. osztályos gimnazista vagyok, és másfél éve tanulok angolt.
Olyan alapszinten már vagyok, viszont vannak hiányosságaim
Az iskolában van olyan 3-5 angol tanár, abból három azt mondta hogy ez egy nagyon segítő kész könyv, és hogy a középfoknál is nagyobb ismeretet lehet vele elsajátítani.
Nos, leszögezném hogy nekem nem nyelvvizsga kell, mert ha majd el jutok arra szintre, majd gyakorlok rá vagy nem tudom.
Elsősorban én tényleg csak szeretnék magamnak tudni egy középszintű angol tudást, hogy tudjak a világon bárkivel társalogni, barátságot kötni, elsősorban csak ez hajt, főleg az utóbbi időben nagyon.
Rendszeresen angol videókat hallgatok pl.:youtube-on.
Szoktam is olvasni és nagyjából meg is értem, de a szókincsem az kb. 1000-2000 angolban.
Valaki amúgy korábban is feltette a kérdést és szintén leírta hogy nagyjából nagyjából érti a szövegeket meg hallás után is valamennyit ért.
VISZONT NEM KAPOTT VÁLASZT KÉRDÉSRE.
Tehát a kérdés:
Az English Grammar In Use-al milyen szinten lehet megtanulni angolul?
Nekem megvan ez a könyv és szerintem jó. Hogy mennyire lehet belőle megtanulni angolul azt nem tudom, mert annak idején nem ebből tanultam, hanem az Oxford Project-jéből és a Cambridge New Progress to First Certificate-jéből. Simán levizsgáztam felsőfokon is.
A kérdéses könyvet akkor vettem, mikor külföldre költözés miatt fel akartam eleveníteni a tudásom, és szerintem alapos, részletes, jól magyaráz, jók a példák, a gyakorlatok. Abszolut használható. Társalgási szinten, sőt jobban meg tudsz tanulni, viszont az élőbeszédet könyvből nem tudod elsajátítani. Egy brit, ír, vagy akár egy hollandiai angol akcentus hallatán a felét sem fogod érteni a kérdésnek. A hétköznapi társalgásban teljesen más szókincs él, mint a könyvben.
Nagyon jó. Én is ebből készültem fel a nyelvvizsgára, s tanárként már én készítettem fel a diákokat ebből.
De ez "csak" nyelvtan, azt nagyon jól be tudod vele gyakorolni, de egy nyelv megtanulása nem csak ebből áll.
Örömmel látom, hogy a #3as 0-n áll...Megérdemelne egy mínuszt is, amiért ostobaságokat terjeszt.
A folyamatos csak videózás, na AZ az igazi időpazarlás.
Szórakozásra jó, illetve fejlesztheti a hallgatás alapján történő szövegértést, az akcentus elsajátítását (ha TUDATOSAN adott ország/régió beszédét hallgatod), aill. hogy véletlenszerűen 1-2 szót felszedj, HA veszed a fáradtságot, hogy szótárban/nyelvkönyvben is utána utánanézz a jelentésének. De helyes nyelvtant így az életben nem fogsz soha megtanulni, ez nem arra való módszer. A lehető legrosszabb fajta diák egyébként az, akinek tele van a feje félretanulásokkal és hibás nyelvtannal, de nem lehet vele mit csinálni, mert büszke, hogy ő az "életből" tanult el valamit (hiszi Ő; valójában a nyelvtani szabály, amit kikövetkeztetget magának, még csak nem is biztos, hogy pontos), és önteltségébennem hajlandó hibáit, hiánnyosságait korrigálni.
De amúgy feladható kihívásnak: próbáld meg nyelvtankönyv nélkül, csak logika alapján megtanulni egy nyelv szabályait, garantálom 100%-ra, hogy nem fog menni. Nem fogsz a szabályokkal ilyen módon olyan gyakran találkozni, hogy egyáltalán eléd kerüljenek, megjegyezhesd őket; pedig akár csak egyetlen szabállyal is többször, minden oldalról, minden eshetőséget lefedne kellene, hogy valóban megbízhatóan eldönthesd, hogy adot szabály létezik-e vagy sem.
(Bocsánat, elpazaroltam ennyi karaktert egy kommentre, ami a GYIK szerint is teljes csacskaság, de fontos, hogy még véletlenül se higyj el egy sarlatán tanácsot.)
Ha alapszinten vagy, ahogy móndod, akkor bőven jó neked.
Ha tippelnem kéne, azt mondanám: az EGiU könyvek olyan felsőfok közepéig teljesen jók. Ritkább szóhasználatokra, még a közismert kifejezések ritkább eseteire is rámennek, nagyon-nagyon hasznos könyv, én melegen ajánlom. Nem nagyon tudok olyan könyvet mondani, ami ezekre így konkrétan és összeszedett formában rámenne egyáltalán. És valahonnan fel kell szedned ezt a tudást.
Mondjuk ha te 1-2ezer szónál tartasz, akkor neked még csak az alapkönyv való, ami igen, alkalmas hiánypótlásra.
Elvileg az a jó benne, hogy ismertet egy szabályt példákkal, aztán ad pár gyakorlófeladatot, hogy sulykolhasd. Így remélhetőleg jobban megmarad benned.
Mondjuk ha valaki átnézné a válaszaidat, így is segítene, bár van a könyvhekhez megoldókulcs. De nem biztos, hogy érted, hogy MIÉRT hibáztál, ha hibáztál. Így csak az marad, hogy őjra átnézed a szabályt, ha valamit elrontottál.
előző, az English Grammar In Use nehezen lehetne Grammar Translation módszer, lévén egynyelvű. ez egy. kettő, te figyelj, Angliában élő angoltanár vagyok, tudod, hány embert ismerek, aki itt él évek óta, (akár 10) s kb úgy tud angolul mint én három hónap (otthoni) angoltanulás után?
a nyelvtant bizony be kell gyakorolni, erre pedig tökéletes a könyv.
igen, beszélni nem fog tudni belőle megtanulni, de ez visszafele is igaz. az, hogy valaki folyamatosan kommunikál, de hibásan, ugyanúgy nem fogja tudni a nyelvet, mint aki nem tud megszólalni.
attól még a nyelvtant nem tudja. s egy nyelvnek az is része.
mit szólnál pl. egy suk/sükölő emberhez egy állásinterjún, vagy hibás magyar nyelvtannal megírt hivatalos levélhez?
ez ugyanúgy része egy nyelvnek, mint az, hogy tud kommunikálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!