Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg ilyen silány a kérdező...

Tényleg ilyen silány a kérdezők/válaszolók helyesírása?

Figyelt kérdés

Minden korosztályra jellemzőek olyan durva hibák, amelyek már a funkcionális analfabetizmus gyanúját keltik. Ha ez tényleg így van, baromi elszomorító. Vagy ez a "linkség" csak az internetes kommunikációra jellemző?


(Nem a rövidítésekre gondolok, mint a vok, szal, tulképp stb, hanem a szarvashibákra.)


2010. márc. 19. 10:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ilyen rossz a helyesírásuk. Most én nem az elütésekre gondolok, hanem pl amikor keverik az ly-t és a j-t.
2010. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%
Az oktatási rendszer átalakulásával, tömegesen termelik ki az intézmények az analfabétákat. Ez észre vehető, én is látom nagyon sokszor. Bődületes, hogy nem folyik ki annak a szeme aki írja, attól amit maga előtt lát. a muszáj ly-nal, a tőle két l-lel, a papír, két p-vel, és akkor ezek még csak a klasszikusok. A legjobb a 'hol írok ékezetet, hol nem'. Én ilyenkor szoktam azt mondani, hogy ha Kazinczy és Grétsy még élne párhuzamban akkor ezeket látva, egymást ásnák el élve a kíntól.
2010. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2010. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%
Aki nem Firefoxot használ is újra tudja olvasni a szöveget, hogy megbizonyosodjon, nincs benne hiba.
2010. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

11:05-ös, mi az a gyihár?

Kedves kérdező, sajnos ilyen világban élünk. Ezek az emberek sem olvasnak többet, mint ami a müzlis dobozon van. Hanyagok, és ha rájuk szól valaki, még nekik áll feljebb. Sajnos egyre több helyről hallom - tanároktól, iskolai dolgozóktól -, hogy a gyerekek, de inkább a tinédzserek a dolgozatokban is úgy írnak, mint amiket itt fenn van szerencsénk látni. És sajnos pont ők nem fogják ezeket a kérdéseket, illetve válaszokat elolvasni, mert magasról letojják.

2010. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nos, fogjunk össze! Rontsunk rájuk, amikor csak lehet! Ó, bocs, eddig is ez volt. Akkor WTF?
2010. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
az tuti, hogy nagy az igénytelenség, néha én se hiszem el, amiket látok. de a "legviccesebb" az, hogy az itt méltatlankodók egy része is helyesírási vagy fogalmazási hibákkal tűzdelt válasz írt. szóval mindenki nézzen magába.
2010. márc. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
tudom, tudom, lemaradt egy t. :))
2010. márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Inkább egy m és egy szóköz. Meg a nagy kezdőbetűk. Rá se ránts.
2010. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
hát ez igaz, a nagy kezdőbetűk valóban nem érdekelnek. a többit nem tudom, hogy miről beszélsz. de biztos igazad van, majd én is magamba nézek. szóljon, aki itt mindig tökéletesen ír. :)
2010. márc. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!