Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg ilyen silány a kérdező...

Tényleg ilyen silány a kérdezők/válaszolók helyesírása?

Figyelt kérdés

Minden korosztályra jellemzőek olyan durva hibák, amelyek már a funkcionális analfabetizmus gyanúját keltik. Ha ez tényleg így van, baromi elszomorító. Vagy ez a "linkség" csak az internetes kommunikációra jellemző?


(Nem a rövidítésekre gondolok, mint a vok, szal, tulképp stb, hanem a szarvashibákra.)


2010. márc. 19. 10:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Aha....
2010. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Fogadjunk hogy te is sokszor hibáztál és csak okoskodásból írtad ki ezt a kérdést!

Amúgy hányszor javítottad és hányszor nézted át a kérdésed hogy nem e hibás?

2010. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos billenytyű beragadásos hibáim vannak. De utólag elnézést szoktam kérni!
2010. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
én csak azért furcsállom ezt, mert a gép javítja is a hibákat, amikor beírod a választ=> lustaság
2010. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele,nem mindenki analfabéta aki helytelenül ír itt.Én is szoktam hibázni,ezért nem is javítok ki soha senkit.Nem analfabétizmus,legtöbbször inkább figyelmetlenség.

Akkor most bocsi mindenkitől,akit a helyesírási hibáim zavartak!:)

2010. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok embert egyáltalán nem érdekli, hogy érthető vagy helyes-e, amit írt. Olyan kifogással állnak elő, hogy siettek. Mivel ez nem chat, nem szükséges sietni, hiszen ha arra van ideje, hogy ezen az oldalon lógjon, akkor arra is figyelmesebben is megírjon pár mondatot. Nekem is fordult már elő, hogy nem a megfelelő billentyűt nyomtam le, de semmibe sem kerül kijavítani. Az új Firefox egyik előnye pedig, hogy aláhúzza a rosszul írt szavakat, de úgy tűnik, sokan ezzel sem törődnek.
2010. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
hát az tény hogy némelyik válaszoló igen gyihár.
2010. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

10:22 - nem értem, miért gondolod okoskodásnak, talán magadból indulsz csak ki.

Részemről ez talán foglalkozási ártalom, vagy csak egyszerűen zavarja a szemem, és gondoltam megpróbálok rájönni, mi a helyzet valójában, legalábbis a véleményetek szerint. Mellesleg a kérdésem egyszer néztem át. Lehet, hogy hibás, bár én nem találtam annak leíráskor. Mindazonáltal én - ahogy említettem is - a szélsőséges hibákra gondoltam, amikről eddig úgy hittem, elkövethetetlenek: "munkálya, valyon, nésztem, hallodtam" - hogy csak párat említsek hirtelen. Köszi az eddigi válaszokat :)

2010. márc. 19. 11:08
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A gép aláhúzza a hibákat szóval simán lehetne javítani!

Tehát aki nem javítja az csak egyszerűen lusta!

2010. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Javítja,persze,de nem mindenki Firefox-ot használ...Pl én sem.
2010. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!