Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a cigányok magyarok, akkor...

Ha a cigányok magyarok, akkor miért nem tudnak akcentus nélkül magyarul beszélni?

Figyelt kérdés

A minap álltam sorba a vasúti pénztárnál, kisvárosunkban. Egy cigánylány állt előttem kb.25 lehetett normálisan felöltözve és így kért jegyet : Há' ádjon má' nekem ....:)

Miért nem tudnak ezek normálisan megtanulni magyarul?


2010. márc. 19. 08:05
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
38%
Azért van több joguk, mert NEM MAGYAROK, miért nehéz ezt felfogni? Állítólag, illetve gimnáziumok neve (Gandhi) után, ők Magyarországon élő indiaiak. És mivel kisebbség (és alacsony várható élettartamuk miatt) kisebbség is marad, több joguk van, de még mindig kevesebb, mint mondjuk más országokban élő kisebbségeknek.
2010. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
:D jó a kérdés
2010. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Nekem az sem tetszik ahogy a magyar magyarok nyelve elnyeglésedik: csocsesz, fizu, zsepi, szandi, vacsi, stb.

De ami igazán bántja a fülem, az a pestiek beszédében a hosszú magánhangzók megrövidítése: hiradó, husos, stb.

Szóval mindenki a maga háza táján sepregessen!

2010. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!